Haber Detayı
24 Şubat 2016 - Çarşamba 10:11
 
Pasinler’de Yetim Öksüz Öğrencilere Çalışma Masası Dağıtıldı.
Pasinler’de Yetim Öksüz Öğrencilere Çalışma Masası Dağıtıldı.
Eğitim Haberi
Pasinler’de Yetim Öksüz Öğrencilere Çalışma Masası Dağıtıldı.

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın başlattığı, Pasinler Kaymakamı Ali Ada ve eşi Ayfer Ada’nın ilçede öncülük ettiği “Pasinler Yetim Öksüz” komisyonu bütün hızıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 

İki yıl önce Pasinler Kaymakamı Ali Ada ve eşi Ayfer Ada öncülüğünde kurulan “Pasinler Yetim Öksüz” komisyonu ilçedeki yetim ve öksüz öğrenciler için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Komisyonda alınan karar doğrultusunda ilçede bulunan 50 yetim öksüz öğrenci için çalışma masası yaptırıldı.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pasinler Kaymakamı Ali Ada, Pasinler ilçemizde kurduğumuz yetim öksüz komisyonu kapsamında yetim ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını tespit edip gidermeye çalıştık. Bir ay öncesinde yetim öksüz komisyonunda alınan karar doğrultusunda ilk etapta 50 yetim öksüz öğrencimiz daha iyi şartlarda eğitim ve öğretim görmeleri ve derslerine daha iyi çalışabilmeleri için çalışma masası yaptırdıklarını söyledi.

 

Kaymakam Ada, yaptırdığımız çalışma masaları geçtiğimiz hafta itibariyle yetim ve öksüz öğrencilerimizin hanelerine komisyonumuz tarafından hane ziyaretleri yapılarak çocuklarımıza hediye edilmeye başlanmıştır dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: Pasinler’de, Yetim, Öksüz, Öğrencilere, Çalışma, Masası, Dağıtıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı