Haber Detayı
17 Mart 2016 - Perşembe 13:40
 
ECDAD’A MEKTUP YAZANLARA ÖDÜL
ECDAD’A MEKTUP YAZANLARA ÖDÜL
Eğitim Haberi
ECDAD’A MEKTUP YAZANLARA ÖDÜL

Erzurum’da 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul yıl dönümü törenlerle kutlanırken, Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy da anıldı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yakutiye Gençlik Merkezi 12 Mart Mehmet Akif Ersoy’un vefat yıl dönümü ve İstiklal Marşının kabulü sebebiyle anma programı organize etti.


Etkinlikte Ecdad’a en güzel mektup yazan öğrenciler de ödüllendirildi. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve tarihçi Cahit Sunay, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşının yazılma süreci ile ilgili gençlere bilgi verdi.


ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Oldukça yararlı geçen etkinlikte, Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 ilde uygulanan olan ‘Ecdad’a Mektup’ yarışması kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim edilen Ecdad’a Mektup kitabında mektupları yer alan Hilal Karasu, Gül Bentoğlu,Hakan Kara ‘ya ödülleri Erzurum GHSİM Şube müdürleri Şinasi Polat ve Bülent Tilkidöğen tarafından verildi. GHSİM Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Zülküf Yılmaz, “Mehmet Akif Ersoy’un söylediği gibi Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” diyerek, yaptıkları programa konuşması olarak katılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cahit Sunay’a, Şube müdürleri Şinasi Polat ve Bülent Tilkidöğen ile katılımcı gençlere teşekkür etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de Yakutiye Gençlik Merkezinin yapmış olduğu bu anlamlı etkinlikten dolayı Gençlik Liderlerine teşekkür etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: ECDAD’A, MEKTUP, YAZANLARA, ÖDÜL
Yorumlar
Haber Yazılımı