Haber Detayı
13 Ağustos 2016 - Cumartesi 11:31
 
Atatürk Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Çomaklı oldu
Atatürk Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Çomaklı oldu
Eğitim Haberi
Atatürk Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Çomaklı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Üniversiteye rektör atadı. Yeni atamalara göre Atatürk Üniversitesi'nin yeni rektörü, Prof. Dr. Ömer Çomaklı oldu.


Atatürk üniversitesi Rektörlük görevine atanan Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yaptığı açıklamada “Atatürk Üniversitesi'nin liyakat ve adalet ilkeleri doğrultusunda yönetileceği yeni bir döneme girmiş bulunmaktayız. Üniversitemizin ve şehrimizin potansiyelini kullanarak üniversitemizi daha güçlü bir şekilde geleceğe taşıyacağımıza olan inancım tamdır.” dedi.


Prof. Dr. Ömer Çomaklı kimdir?
1962 yılında Erzurum’un Aşkale ilçesinde doğan Çomaklı, ilk ve orta öğrenimini Erzurum Aşkale’de tamamladı. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 1986 yılında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesine Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Termodinamik Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. 1991 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Termodinamik Anabilim Dalında doktorasını tamamladı. 1991 yılında Yardımcı Doçent, 1995 yılında Doçent, 2002 yılında profesör oldu. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AK Parti’den Erzurum Milletvekili Aday Adayı oldu. 24 Kasım 2008 yılında Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Atatürk, Üniversitesinin, yeni, rektörü, Prof, Dr, Çomaklı, oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı