Haber Detayı
11 Eylül 2016 - Pazar 12:55
 
Başkan Sekmen ilçeleri denetliyor
Başkan Sekmen ilçeleri denetliyor
Siyaset Haberi
Başkan Sekmen ilçeleri denetliyor

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kurban Bayramı öncesi ilçelere çıkarma yaparak yerleşim yerlerindeki yatırımları denetliyor.

Önceki gün Şenkaya, Oltu, Narman ve Tortum’da belediye yetkilileriyle birlikte halkın sorunlarını dinleyen Başkan Sekmen, bu kez de yine bir günde 4 ilçede temas ve incelemede bulundu. Pasinler, Köprüköy, Horasan ve Çat’a çıkarma yapan Sekmen, Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, Köprüköy Belediye Başkanı Osman Belli ve Horasan Belediye Başkanı Abdülkadir Aydın’dan ilçeyle ilgili bilgiler aldı, yatırım ve hizmetlerin fiziki gerçekleşme oranlarını yerinde gözlemledi.

İlçe gezilerinde vatandaşlarla bir araya gelerek onların da görüşlerini dinleyen Başkan Sekmen, ziyaretlerle ilgili yaptığı değerlendirmede, “İlçe gezilerimizde problemleri yerinde tespit ederek, sorunların en kısa sürede çözümü için istişareler yapıyoruz” dedi. Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “2 günde 8 ilçemizde temas ve incelemede bulunduk. Erzurum, yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük şehirlerinden biridir. 25 bin kilometrekarelik alana sahip ilimizde hizmetlerimizi herkese eşit ve aynı anda sunmak için azami ve özel bir gayret içerisindeyiz.

Erzurum genelinde yaklaşık 400 noktada asfalt, alt ve üstyapı, cephe sağlıklaştırması, aydınlatma, içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarıyla hayvan pazarları, bilgi evleri, sulama tesisi, gölet ve diğer yatırımlar devam ediyor. Amacımız dönem sonunda hiçbir ilçemizin probleminin kalmaması… Bunun için Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak 7 / 24 sahada, kırsalda, mahalle ve ilçelerde ‘Modern bir kentin inşası’ hedefiyle gece gündüz demeden çalışıyoruz.”
(ERZ-AT-Y)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Sekmen, ilçeleri, denetliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı