Haber Detayı
09 Kasım 2016 - Çarşamba 06:39
 
Pasinler’de kurulan konfeksiyon atölyesi kaymakamlardan tam not aldı
Pasinler’de kurulan konfeksiyon atölyesi kaymakamlardan tam not aldı
Ekonomi Haberi
Pasinler’de kurulan konfeksiyon atölyesi kaymakamlardan tam not aldı

Pasinler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nca SODES destekli Kadınım Bende Varım Çalışır Kazanırım proje kapsamında açılan konfeksiyon atölyesi kaymakamlardan tam not aldı.

Erzurum’un Pasinler ilçesinde Pasinler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca 2015 yılı SODES programları kapsamında hazırlanan ve Kalkınma Bakanlığı’nca onay alan ve çalışmaları başlatılan Kadınım bende varım, çalışır kazanırım projesi kapsamında Pasinler’de kurulan konfeksiyon atölyesini gezen Erzurum Vali vekili Palandöken Kaymakamı Gürbüz Karakuş , Milli Eğitim ve Sodes’den sorumlu Vali Yardımcısı ve Yakutiye Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Narman Kaymakamı Murat Eren, Oltu Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin’e Pasinler Kaymakamı Ali Ada tarından atölye çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Kaymakam Ada, kurulan bu atölyeyle 36 kızımıza erkek üst giysileri ve kadın üst giysilerini dikmeyi öğrendiler. İstihdama yönelik olarak yapılan projemizden 36 kızımız faydalandı, faydalanmaya da devam edecek. Atölyemizde giyimin yanında Mont, Nevresim, Çarşaf, Yastık, Yastık kılıfı, Eşofman gibi dikilebilecek her türlü çalışma öğretilmektedir. Atölyemizde gerek Sodes destekli alınan makineler, gerekse de kendi imkanlarımızla aldığımız 30 adet makinemiz mevcut. Tam teşekküllü olan bu konfeksiyon atölyemizde kızlarımız alın teri ve göz nurlarıyla güzel işler çıkartmakta olduğunu, çıkartılan ürünlerin pazarlamasında yardım beklediklerini belirtti.

Erzurum Vali vekili ve Palandöken Kaymakamı Gürbüz Karakuş ise, Sodes kapsamında açılan bu atölyemizin böyle güzel bir şekilde yürüdüğünü görmek bizleri mutlu etti. Sizleri kutluyorum Pasinler’e güzel bir hizmet sunmuşsunuz. Tabi ki bu tür istihdama yönelik yapılan projelerde çıkartılan ürünlerin vakıflarımızca alınması ve bu atölyemize destek sağlanması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: Pasinler’de, kurulan, konfeksiyon, atölyesi, kaymakamlardan, tam, not, aldı
Yorumlar
Haber Yazılımı