Bugün - 21 Ocak 2018 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.gazetepasinler.com Logo
-
Erzurum 1°°C
Haber Detayları

Aydemir Söylemez ve Alvar Barajları 2017 Bütçesine Alınsın

Aydemir Söylemez ve Alvar Barajları 2017 Bütçesine Alınsın

Ekonomi Haberi - 19 Kasım 2016 Cumartesi - 06:36
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Orman ve Su işleri Bakanlığı nezdinde Erzurum’un beklentilerini paylaştı, önerilerini dile getirdi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gerçekleştirilen Orman ve Su işleri Bakanlığı 2017 Bütçe görüşmelerinde konuşan Komisyon Üyesi Milletvekili Aydemir, Sakalıkesik Ovası Sulaması 2. Kısım İnşaatı, Sancaktar Barajı, Çat-Yavi Barajı, Pasinler Alvar Barajı projelerinin hayata geçirilmesiyle birlikte Erzurum’da suya hasret tarım alanı kalmayacağını açıklayarak, ‘Bu büyük eserlerle Erzurum da hizmete inşallah doyacak. ‘dedi.


Orman ve Su işleri Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde proje safhasındaki yatırımları dile getiren Milletvekili Aydemir, Erzurumlunun bu konudaki beklentilerini dikte ederek, projelerin hayata geçirilme sürecinin heyecanla beklendiğini kaydetti.


SÖYLEMEZ, SANCAKTAR, PASİNLER ALVAR, ÇAT YAVİ BARAJLARI
Söylemez Barajı yapımının 2017 Bütçesine alınmasını isteyen Milletvekili Aydemir, ‘Orman ve Su işleri Bakanlığınca yapımı kararlaştırılan Söylemez Barajı 408 bin200 dekarlık. Bunun özellikle 2017 yılı yatırım bütçesi içerisine alınması özel istirhamımızdır. Sancaktar Barajı proje aşamasında, Çat-Yavi Barajı hakeza proje aşamasında. Bir de Pasinler Alvar Barajı var. Ben 2011’de de adaydım. Gittiğimde oradaki insanlardan bu anlamda müthiş bir beklenti gördüm. Her seçim dönemimde bununla karşılaşıyorum. Bunu da ben size arz ediyorum bu vesileyle, inşallah barajlarıyla Erzurum’da sulanmayan arazi kalmayacak. Bu bahsettiğim tesislerle toplam 642 bin 930 dekar zirai arazi suya doyacak inşallah. Bu büyük eserlerle Erzurum da hizmete inşallah doyacak. ‘dedi.


ERZURUM’A REKOR DÜZEYDE YATIRIM
Aydemir, ‘Memnuniyetle ifade edeyim ki, Bakanlığımızın görev alanlarında son on dört yılda Erzurum'a yapılan yatırımlar rekor seviyededir. Bu büyük projelerden devam eden Demirdöven sulaması, Daphan Ovası cazibe sulaması 1’inci kısım, Olur Ürünlü Göleti sulaması, Demirdöven Projesı Pasinler regülatör sulaması burada bir rehabilitasyon çalışması var.’ diye konuştu.


SAKALI KESİK OVASI SULAMASI
Sakalı Kesik Ovası Sulaması 2. Kısım İnşaatı ile ilgili tespitlerini paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘Daphan Ovası cazibe sulaması 2’nci kısım, şu an işletmede. Pazaryolu Barajı tamamlama işlerinde mesafe alınmıştır. Ama Sayın Bakanım sıkıntı var orada. Özellikle Sakalıkesik Ovası’yla ilgili müteahhitlerden yana sıkıntı yaşıyoruz. Yani işi yüklenenler belli bir müddet sonra işi bırakıyorlar ve aradan yıllar geçiyor, malumunuz mahkeme süreçleri filan. Bundan dolayı da biz seçmene, vatandaşa vardığımızda sanki Hükümet bu işleri bilerek aksatıyormuş gibi bir algı var. Elbette biliyorum ki Kamu İhale Kurumunun yetki sahasında bu işler, bir şekilde bu işe çözüm bulunması lazım. Şimdi ihale yapıldı gerçi. Ama inşallah gene bu yüklenici de sıkıntı çıkarmaz. ‘dedi.


16 KÖYÜN BEKLENTİSİ
‘Uçsuz bucaksız Erzurum ovalarını yeşile, çimene çeviren bu büyük işlerin tamamlanması için daha çok emeğe ve ödeneğe ihtiyaç var. Bunu biliyoruz, gereğinin yapılacağına inanıyorum.’ İfadelerini kullanan Milletvekili Aydemir, "Sakalıkesik Ovası, Pazaryolu sulaması ile toprak suya doyacak" diyoruz ve bu işlerin tamamlanması için sürdürülen çabalara hız verilmesini bekliyoruz. Palandöken ile Aziziye ilçelerine bağlı Sakalıkesik Ovası’nda on altı köy çok büyük bir beklenti içerisinde. İnşallah bu defa hallolacak Allah’ın izniyle.’ diye konuştu..


AYDEMİR’DEN BARAJ PROJELERİ DEĞERLENDİRMESİ
Erzurum’da uygulanan ve uygulanacak olan Baraj projelerine ilişkin değerlendirmeler yapan Milletvekili Aydemir, ‘Ayrıca Bakanlığınızca yapımı kararlaştırılan Söylemez Barajı 408 bin200 dekarlık. Bunun özellikle Sayın Bakanım 2017 yılı yatırım bütçesi içerisine alınması özel istirhamımızdır. Sancaktar Barajı proje aşamasında Çat-Yavi Barajı hakeza proje aşamasında. Bir de bu efendim Pasinler Alvar Barajı var. Ben 2011’de de adaydım. Gittiğimde oradaki insanlardan bu anlamda müthiş bir beklenti gördüm. Her seçim dönemimde bununla karşılaşıyorum. Bunu da ben size arz ediyorum bu vesileyle. Efendim, inşallah barajlarıyla Erzurum’da sulanmayan arazi kalmayacak. Bu bahsettiğim tesislerle toplam 642 bin 930 dekar zirai arazi suya doyacak inşallah. Bu büyük eserlerle Erzurum da hizmete inşallah doyacak. ‘ dedi.


YABAN HAYATI GELİŞTİRME SAHASI PROJELERİ
Erzurum’da yaban hayatı geliştirme sahası proje uygulamalarının büyük bir memnuniyetle karşılanarak teveccüh gördüğünü belirten Milletvekili Aydemir, ‘Yemyeşil bir Türkiye ve daha yeşil bir Erzurum için başlatılan seferberliğin artarak devamını tabii ki talep ediyoruz. Palandöken ve Konaklı’da beyazın ihtişamıyla tanışan misafirlerimizin yeşil bir Erzurum görmelerini de arzu ediyoruz. Bunun yanı sıra Sayın Bakanım, İspir Verçenik Dağı, Çat, Oltu yaban hayatı geliştirme sahası için yapılan hizmetlere müteşekkiriz. Buralara Bakanlığımızın ilgi ve yatırımının devamını önemli buluyoruz.” kaydını düştü.


GONDOL KORİDORU ÖNERİSİ
Konuşmasının son bölümünde, Nene Hatun Tarihî Millî Parkının AK hizmet döneminin önemli bir projesi olduğunu bildiren Milletvekili Aydemir, ‘Bize göre şehir ve tabyalar arasında oluşturulacak gondol koridoru, bu kış turizmiyle ilgili belediyeyle irtibatlı yapılabilir. Gondol koridoru Kış turizmine de renk katacak ve ziyaretçilerin çok ilgisini çekecektir. Bu konunun uzmanlarca araştırılmasında da ayrıca yarar görüyoruz. ‘

 
Anahtar Kelimeler:Aydemir, Söylemez, Alvar, Barajları, 2017, Bütçesine, Alınsın,
Kaynak / Editör: İHA - Gazete Pasinler

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

Şaban ÇİÇEK()
Helal Olsun Sayın Vekilimiz İbrahim AYDEMİE beye Pasinlere ve Erzuruma yaptığı hizmetler için Teşekkür Ederiz.
Gönderilen Tarih - 19 Kasım 2016 Cumartesi (10:18)  

Diğer Ekonomi Haberleri
2017 eylül dönemi faal vergi mükellef sayıları açıklandı
Pasinler'e Sodes'ten Bir Proje Daha
Kurbanlık alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kurbanlık alırken dikkat edilmesi gerekenler
Pasinler'in Mükellef Sayısı 743 Kişi Oldu
Doğu Anadolu'dan Batı illerine kurbanlık sevkıyatı başladı
Pasinler’de Has Kuyumculuğun Açılışı Yapıldı.
Erzurum 5 ayda 116 marka çıkardı
Diğer Başlıklar

B.B. Erzurumspor, Erman Bulucu Ve Metin Yüksel İle Sözleşme İmzaladı
Erzurum’da yaşamanın ağır bedeli…
Pasinler'de Hafif Şiddetli Deprem
Erzurum'da 485. 'Binbir Hatim' Duası Yapıldı
Erzurum'da 190 Kilogram Esrar Ele Geçirildi
Pasinler'de Anne-Baba-Çocuk Tutumları eğitim semineri verildi
B.B.Erzurumspor’da Moral Yemeği
Erzurum'da tipi hayatı felç etti
Şarampole uçan otomobil karla mücadele ekiplerince kurtarıldı
Ak Parti Erzurum İl Başkanı Öz, Desni Su Tesislerini Gezdi
E-Gazete (Bizim Gazete)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Hava Durumu ( Erzurum )
Bugün
-10°°C - 1°°C
Pazartesi
-8°°C - 0°°C
Salı
-9°°C - -1°°C
Çarşamba
-5°°C - -1°°C
Namaz Vakitleri ( Erzurum )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:5607:2512:3315:0417:2918:51

21 Ocak 2018 Pazar
Röportajlar
Pasinler'de Bayram Namazı Kaçta Kılınacak
Diyanet İşleri Başkanlığı, bayram namazı vakitlerini açıkladı. Erzurum'da Bayram Namazı saaati 05.44'de, Pasinler'de ise iki dakika önce 05.42'de...
»
»
»
Tarihte Bugün
1774 - Sultan Üçüncü Mustafa'nın vefatı, Birinci Abdulhamit Han'ın tahta çıkışı
1918 - Gazi Ahmed Muhtar Paşa'nın vefatı
1946 -  İş ve İşçi Bulma Kurumu'nun Kuruluşu.
1774 -  Padişah 3. Mustafa'nın Ölümü ve 1.Abdulhamit'in Tahta Çıkışı.
1522 -  Rodos'un Fethi.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Adem suretinde olan herkes adem değildir?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,59ms