Haber Detayı
11 Mart 2017 - Cumartesi 08:20
 
Erzurum’da SODES bilgilendirme toplantısı yapıldı
Erzurum’da SODES bilgilendirme toplantısı yapıldı
Ekonomi Haberi
Erzurum’da SODES bilgilendirme toplantısı yapıldı

Vali Seyfettin Azizoğlu Başkanlığında 2017 yılı Sosyal Destek Projeleri (SODES) bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Erzurum'da bu yıl Kamu Kurum-Kuruluşları, Belediyeler, Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odalarının yapacakları müracaatların alınacağı Sosyal Destek Projelerinin 2017 yılı 8. bilgilendirme toplantısı Vali Azizoğlu Başkanlığında gerçekleştirildi.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Valilik Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü İlhami Atasever, SODES projelerinin 2017 yılı başvuru sürecinin 23 Şubat tarihinde başladığının, son başvuru tarihinin ise 16 Mart 2017 olduğunu kaydetti.

Vali Azizoğlu ise yaptığı konuşmada, SODES programı ile amaçlarının istihdamın arttırılarak toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılımının sağlanması olduğunu belirtti. Bu çerçevede yapılan mevzuat düzenlemelerinin yanı sıra kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler gibi alanlarda yürütülen program ve projelerle önemli mesafe katettiklerini dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından toplantıda; İlhami Atasever 2017 yılı SODES projeleri uygulama usul ve esasları, başvuru rehberi, proje yazma ve bütçeleme süreci içerisinde dikkat edilmesi gereken hususlar ile projelerin elektronik ortamda yazımı hakkında bilgilendirmeler yapıldı. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Erzurum’da, SODES, bilgilendirme, toplantısı, yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı