Haber Detayı
23 Mart 2017 - Perşembe 09:16
 
Pasinler’de 474 Çiftçiye Sertifika Verildi
Pasinler’de 474 Çiftçiye Sertifika Verildi
Ekonomi Haberi
Pasinler’de 474 Çiftçiye Sertifika Verildi

Pasinler’de KUDAKA, Erzurum Teknik Üniversitesi ve Pasinler Ticaret ve Sanayi Odasınca düzenlenen 3’lü protokolle 474 çiftçiye seminer verildi.

 

Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası, KUDAKA ve Erzurum Teknik Üniversitesinin ortaklaşa düzenledikleri 3’lü protokolle Pasinlerli 474 çiftçiye, “Maddelerin Tarım ve Hayvancılık” eğitiminin 2’ncisi düzenlendi. Düzenlenen eğitimde iklim koşullarını daha iyi kullanmak, sulama alanlarını genişletmek, yetişen ürün sayısını artırmak, topraktan daha fazla verim almak, ürün kalitesini artırmak ve daha az gübre kullanmanın metotları hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Eğitim sonrası Pasinler Kültür Merkezinde düzenlenen programda Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Kudaka Genel Sekreteri, Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Aydın Taşbaşı, Tarım İl Müdürü Faruk Aratoğlu ve Erzurum Teknik Üniversitesinden Doç. Dr. Fatih Yıldırım birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından 474 çiftçiye sertifikaları verildi.  

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinler’de, 474, Çiftçiye, Sertifika, Verildi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Pasinler’de 474 Çiftçiye Sertifika Verildi
Yorumlar
Haber Yazılımı