Haber Detayı
29 Nisan 2017 - Cumartesi 08:30
 
BU SEFER GECENİN KARANLIĞINDA KAÇAMADILAR!..
BU SEFER GECENİN KARANLIĞINDA KAÇAMADILAR!..
Kültür Haberi
BU SEFER GECENİN KARANLIĞINDA KAÇAMADILAR!..

Referandum sonuçları Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklandı ve Türk seçmeninin kararının evet olduğunu ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin  en son ve yetkili merci tarafından onaylandığını açıkladı. Seçim öncesi yapılan propaganda ve tarafların birbirlerini zaman zaman itham eden söylemleri artık geride kaldı. Türk halkının vermiş olduğu karar geliştirmiş olduğumuz demokrasi kültürü çerçevesinde başımızın tacıdır. Demokrasi ve insan haklarını terennüm edebilen her kesimin bu karara saygı duyması, aksi halde ne demokrasiden ve nede insan haklarından bahsetmemesi gerekir.

Bu demokrasi şöleni denilebilecek sürecin neticede bir kazananı ve birde kaybedeni olacaktır ve öyledir de!.. . Ancak meseleye ülkemizin ve halkımızın tüm kesimlerini içerisine alacak şekilde bakıldığı zaman, anlaşılıyor ki kaybedilen bir şey olmamıştır. Aksine kazanılan çok şeyin olduğu ve İnşallah olmaya devam edeceği ayan ve beyan ortaya çıkmaya başlamıştır. Seçim sabahı herkes her şeyin yerli yerinde olduğunu, eski tas eski hamam diyenlerin, yeni taslarla zenginleştirilmiş  hamamlarda bu aziz milletin kadim düşmanlarının tellaklığa bile fit olacaklarını bire bir somut olarak yaşayacaklar.  Dolayısıyla hep kirli propaganda malzemesi yapılan yersiz korkuların  yeri ve yurdu olmadığı anlaşılmıştır.

Bu referandum olayı aslında daha başka gerçekliklerin de hiçbir şüpheye meydan vermeyecek şekilde su yüzüne çıkmasını sağlamıştır. Kendilerini Avrupalı diye tanımlayan dost görünümlü ülkelerin esasında düşmanı aratmayacak bir şekilde kanlı bıçaklı düşmanlığa soyunmuş oldukları, kendi sömürücü ve emperyal emellerinin gerçekleşmesi önünde en büyük engelin Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğuna inandıkları ortaya çıkmıştır. Elbette ki bu durumu bilen bilge liderler vardı ve halkını bilgilendirmeye devam ediyordu. İşte bütün bunlardan dolayı sonuç evet yönünde tezahür etmiştir. Ortaya çıkan özgüven ve iradenin mutlaka korunması gerekir. Çünkü bunun maliyeti ve getirisi çok yüksektir. Bu ülkenin ve aziz milletimizin kadim düşmanlarına korku salarken, dostlarına da güven vermiştir. Seçim öncesi baykuş görünümlü şom ağızların iddia ettikleri gibi ülkemiz bölünmemiş aksine hemen hemen herkesin devlete olan güveni de tazelenerek zirve yapmıştır. Devletin varlığını her zaman ve her yerde hissettirmesi, ülkemizin her tarafında devlete olan güveni artırmaya devam ediyor. Terörle yapılan mücadele ivme kazanmış ve hain, kiralık terör örgütü ve yandaşlarının nefeslerinin kesilmeye başladığı anlaşılıyor. Güvendikleri dağlara kar çoktan yağmış ve tir tir titremeye başlamışlardır.

Daha önce oynanan oyun senaryolarında; bilmem şu kadar terörist çembere alındığı deklere edilirken birkaç saat sonra; teröristle gecenin karanlığından yararlanarak izlerini kaybettirdiler gibi aşağılık kompleksi yaratan beyanatlar yapılıyordu. O zaman kendi kendime yahu bu karanlıklarda mı onlardan yana!.. diye serdenişte bulunurdum. Referandumdan sonra Irak ve Suriye’de eli kanlı terör örgütü ve onun uzantılarının yeni Kandil inşası olarak da bilinen yerlere ansızın ve bir gece karanlığında yapılan muhteşem operasyonla artık gece karanlığından yararlanamadıkları görülüyor. Bu operasyonun yapılmasından kısa bir süre önce koalisyon güçlerine bilgi veriliyor. Daha önce bilgilendirilen Rusya Amerika’yı arayarak kendilerinin bu operasyonu durduramayacağını ve müttefik olarak Amerika’nın bunu yapabileceğini ve mutlaka bunun yapılması gereğini açıklıyor. Amerika’nın ise, operasyon tamamlandıktan sonra bir komutanını terörr örgütü mensupları ve uzantılarıyla Türk uçaklarının bombaladığı yerlerde incelemeler yaptığını görüyoruz.  Bu operasyon çok iyi düşünülmüş ve plânlanmış bir operasyondur. Erinden komutanına kadar herkesi candan kutluyorum. Kahraman pilotlarımızla gurur duyuyoruz. Devletimizin ve milletimizin ezeli düşmanlarının; İran sınırlarından başlayan, Irak ve Suriye’nin ortasından Türkiye’nin güneyini de kuşatacak olan terör koridorunun kalbine Türk yapımı hançer köküne kadar saplanmıştır. Türk Milletinin kaderi üzerine işte o bölge itibariyle atılan kör düğümler bu operasyonla çözülmüş ve o düğümleri atanların boğazlarına geçmiştir. Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’ nin referanduma evet demenin ülkemiz ve milletimiz açısından bir beka meselesi olduğunu belirtmelerinin ne kadar önemli olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da kararlı ve asla taviz vermez tutumlarının ne kadar önemli olduğu açık seçik ortadadır. Operasyon sırasında kaydedilen örgüt mensuplarının konuşmaları yapılan operasyonun  ciddiyetini ve sonuçlarını ortaya koyuyor. Ders alınmak kaydıyla geçmiş geçmişte kalmıştır ve artık ileriye bakılmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve artık Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, mevcut Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ ın sezgisel zekâları ve öngörüleri, bilge ve ak saçlı lider sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’ nin de mutlaka ülkemiz ve milletimiz adına karar mekanizmalarında mutlaka olmasını sağlamıştır. Rabbim hepsinden razı olsun. Daha bunun bir sıcak başlangıç olduğu ve arkasının mutlaka gelebileceği algısını  dosta düşmana verilmiş olması, devletimiz ve aziz milletimiz üzerine kirli emeller besleyen odakların tekrar tekrar yeniden düşünmelerini sağlamıştır. Onlar tekrar tekrar düşünürken, referandum öncesi yanlış tercih kullandıklarını fark eden değerli kardeşlerimizin yeniden durum değerlendirmesi yaparak yanılmış düşünmüş olduklarını cesaretle belirtmeleri beklenir.

 

İnşallah vakit çok geç olmaz ve  birlik ve beraberlik şarkıları yeniden söylenmeye başlar……

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: BU, SEFER, GECENİN, KARANLIĞINDA, KAÇAMADILAR
Yorumlar
Haber Yazılımı