Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 19:19
 
19 Mayıs, Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir
19 Mayıs, Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir
Kültür Haberi
19 Mayıs, Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir

Pasinler Kaymakamı Harun Ersin Polat, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Harun Ersin Polat mesajında; 19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalama kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine ve onun damarlarında akan asil kandaki kudretine güvenerek çıktığı bağımsızlık yolcuğunu bu tarihte başlatmıştır.

Büyük Önder, Türk gençliğine güvencini her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Bugün bizlere düşen görev Türk milleti olarak dinine, diline, kültürüne bağlı, özgür ve hür düşünceli, toplumdan, dünyadan haberdar, gelişmelere açık gençler yetiştirmek; bu sayede de büyük ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirmektir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 98. yılını kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”  dedi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: 19, Mayıs, Kurtuluş, Savaşı’nın, ilk, kıvılcımının, tarihidir
Yorumlar
Haber Yazılımı