Haber Detayı
24 Haziran 2017 - Cumartesi 11:28
 
Başkan Kaya, Bayram Mesajı Yayımladı
Başkan Kaya, Bayram Mesajı Yayımladı
Kültür Haberi
Başkan Kaya, Bayram Mesajı Yayımladı

Ak Parti Pasinler İlçe Başkanı Rahmi Kaya, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı bayram mesajında, bütün Pasinlerlilerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.


Bayramların manevi değerlerin ön plana çıktığı, gelenek-göreneklerin canlandığı özel günler olduğunu vurgulayan Başkan Rahmi Kaya, “Aile büyüklerimizi, yaşlılarımızı, kimsesizleri ve komşularımızı ziyaret edelim, çocukları sevindirelim” temennisinde bulundu.

Başkan Rahmi Kaya mesajında şunları kaydetti; “Mübarek Ramazan Ayı’nın ardından kavuştuğumuz bayram günleri, sevince, umuda ve kardeşliğe dair duygularımızı büyüten, İslam dininin en özel günlerindendir. Sevgi ve huzuru ne kadar çoğaltabilir ve hayata yayabilirsek, dünya o kadar güzelleşecektir. Kavga yerine sarılıp kucaklaşmayı, ayrılık yerine birlik ve beraberliği öne çıkaran bir kültürden gelen insanlar olarak biliyoruz ki, bayramlar; iyiliklerin kötülüğü, barışın savaşı, doğrunun yanlışı, sevginin nefreti yeneceğine olan inancın kutlamasıdır. Bayramları anlamlı kılan yardımlaşma ve gönül gönüle olma duygusudur. Ramazan Bayramı özü itibariyle, Müslümanların birbiriyle kucaklaşma günüdür. Toplumları güçlü kılan, fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Bu bağları sağlam kılan da şüphesiz insanların birbirine karşı hoşgörü içerisinde olması, kederde ve sevinçte paylaşımcı olması, birbirini sevmekten asla vazgeçmemesidir.


İnsanı insan yapan temel değerlerin hızla yıprandığı çağımızda, kardeşlik ruhu ile bir ve beraber olabilmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” dedi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Kaya, Bayram, Mesajı, Yayımladı
Yorumlar
Haber Yazılımı