Haber Detayı
11 Kasım 2012 - Pazar 16:45
 
74. Yılında şükran ve minnetle anıyoruz
Siyaset Haberi
74. Yılında şükran ve minnetle anıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Pasinler İlçe Başkanı Özer Pehlivan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 74. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Özer Pehlivan, 10 Kasım mesajında şu görüşlere yer verdi:

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 74. yılında şükran ve minnetle anıyoruz. O, tüm dünyada hayranlık uyandıran başarıları, düşünceleri, liderlik yeteneği ve üstün kişiliği ile tarihe mal olmuş bir önderdir. Atatürk, umutların yok olduğu bir dönemde, halkımızı aynı ülkü etrafında toplayarak, milli birliği gerçekleştirmiş, Millet-Ordu bütünleşmesiyle yürüttüğü Kurtuluş Savaş'ıyla büyük bir zafer kazanmıştır.

Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması, geleceğe güvenle bakması ve Türkiye'nin her alanda yücelmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışan Atatürk, milletimizin onurlu bir ulus olarak dünyada saygın bir konuma yükselmesini sağlamıştır. Gücünü milletine olan sevgisinden ve inancından alan Atatürk'ün tarihi başarıları, özgür ve bağımsız yaşamak isteyen diğer uluslara da yol gösterici olmuştur.

Atatürk'ün mirasını geleceğe taşıyabilmek için, uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her koşulda sahip çıkmalı, Cumhuriyetimizi yaşatmanın, hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız. Bu vesileyle, aramızdan ayrılışının 74. yılında O'nu bir kez daha sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz dedi.

Kaynak: Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: 74, yılında, şükran, minnetle, anıyoruz
Yorumlar
Haber Yazılımı