Haber Detayı
25 Ağustos 2017 - Cuma 12:20
 
TSK Mehmetçik Vakfı’ndan Harp Malulü Gazilere Ziyaret
TSK Mehmetçik Vakfı’ndan Harp Malulü Gazilere Ziyaret
Bölgeden Haberi
TSK Mehmetçik Vakfı’ndan Harp Malulü Gazilere Ziyaret

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri Topdağı, Temsilcilik İdari İşler Uzmanı Levent Tizgili ile birlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyaret esansında Erzurum Şube Başkanı Recep Aakgül tarafından şubenin yeni binası gezdirilen Topdağı; “Tarihi bir bölgede, aslına uygun olarak restore edilen bir konutun; Erzurum Büyük Şehir Belediye Başkanlığı tarafından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanlığına tahsis edilmesinin güzel ve güzel olduğu kadar da; şehit ailelerimize ve gazilerimize ne şekilde davranmamız gerektiği konusunda örnek bir davranış olduğunu” ifade ederek hayırlı, uğurlu olması dileklerini iletti.

Ziyarette,devam eden kurban bağış kampanyası hakkında da kısa bilgi veren Topdağı, şunları söyledi:

“Kurbanlıkların kesimi; modern tesislerde, sağlığa uygun koşullarda, her kesimhanede görevlendirilen Vakıf personeli, veteriner, noter ve din görevlisinin denetimi ve gözetimi altında, kesim merkezlerinin kapasitelerine göre, Kurban Bayramı’nın ilk üç gününde dini vecibelere uygun olarak yapılacak.

Bu yıl kurbanlıkların kesimi;Bilecik, Burdur, Ergani/Diyarbakır, Elazığ, Oğuzeli/Gaziantep, Şehitkâmil/Gaziantep, Malatya ve Van kesim merkezlerinde yapılacak. Önceki yıllarda olduğu gibi, kesilen kurbanların bir bölümü kesim bölgelerinde bulunan şehit yakınları ve malul gazi Mehmetçik ailelerine taze et olarak dağıtılacak, taze et verilemeyen şehit ailesi ve gaziler ile arzu eden kurban bağışçılarına da kurban etlerinden yaptırılan kavurma gönderilecek.

Vekâleten kurban bağışı hizmeti, temin edilen kurban sayısı ile sınırlı olduğundan; kurban bağışında bulunacak vatandaşlarımızın bağışlarını son günlere bırakmamalarının uygun olacağını değerlendiriyorum”.

Ziyaretten son derece memnun olduklarını ifade eden Erzurum Şube Başkanı Akgül de şunlar söyledi:

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilciliğini her zaman yanımızda, yakınımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Vakfın sağladığı maddi destekten daha önemli olan manevi desteğini de her zaman görüyoruz ve önemsiyoruz.  Bizler de vakfın her faaliyetini olduğu gibi kurban bağış kampanyasını da içtenlikle destekliyoruz. Bu kampanyanın amaçlanan sonuçlara ulaşabilmesi için üzerimize düşen her türlü görevi yapacağız. Bu vesileyle tüm Vakıf ailesinin yaklaşan kurban bayramlarını şimdiden kutluyor, şükranlarımızı sunuyorum”.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: TSK, Mehmetçik, Vakfı’ndan, Harp, Malulü, Gazilere, Ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı