Haber Detayı
17 Ekim 2017 - Salı 10:48
 
21 Ekim'de Güreş'in nabzı Pasinler'de atacak
21 Ekim'de Güreş'in nabzı Pasinler'de atacak
Spor Haberi
21 Ekim'de Güreş'in nabzı Pasinler'de atacak

Pasinler 1.Adnan Oral Minikler Güreş turnuvası 21.10.2017 Cumartesi günü Pasinler kapalı spor salonunda başlıyor.

Pasinler kaymakamlığı, Pasinler Belediye Başkanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu İl Temsilciliği tarafından organize edilen Minikler Adnan Oral Güreş turnuvasına Erzurum ve ilçelerinden 150’nin üzerinde güreşçinin katılması bekleniyor. Turnuvaya katılacak olan güreşçilerimize Pasinler Kaymakamlığı tarafından sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinin yanı sıra ilk 3 derece yapan sporculara spor malzemesi hediye edilecek. Pasinler Belediye Başbakanlığı tarafından ise ilk 3 dereceye giren sporcularımıza para ödülü ve çeşitli hediyelerinin yanı sıra akşam müsabakaların bitiminde sporculara kaplıca etkinliği düzenleyecek.

Pasinler kaymakamı Harun Ersin Polat, böyle etkinliklerin ilçemizde düzenlenecek olması bizleri çok mutlu etmiştir. Bu tür spor  etkinliklerinin halkımızın ayniyat duygularını artıracaktır. Şimdiden bütün sporcularımıza başarılar diliyorum dedi.

Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ise, Türkiye Güreş Federasyonu İl Temsilciliği tarafından ilçemizde organize ettiği için teşekkür ederim. Bu tür organizasyonlara her zaman destekleyeceklerini, ilçede çocuklara sporu sevdirmenin bu tür organizasyonlardan geçtiğini belirten Sertoğlu, rahmetli Adnan Oral abimizin turnuvaya isminin verilmesi de bizleri ayrıca  duygulandırdığını, güreşlere katılacak olan tüm sporcularımıza şimdiden centilmence bir müsabaka olmasını temenni eder ve başarılar dilerim dedi.

Güreş Federasyonu İl Temsilcisi Battal Alpkılıç ise; böyle bir turnuvayı Pasinler ilçemizde düzenlemek istedik. Bu konuda ilçe Kaymakamımız ve belediye başkanımızla görüştük. Güreş turnuvasını Pasinler ilçemizde yapmak istiyoruz sağ olsunlar onlarda bizlere sponsor oldular. Güreş Federasyonu İl Temsilciliği olarak Pasinler Kaymakamı Harun Ersin Polat beye ve Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu beye şükranlarımızı sunar, tüm Pasinler halkımızı kapalı spor salonuna davet ediyoruz. Ayrıca Bu tür turnuvaların her yıl ilçemizde rahmetli olmuş Güreş sporuna hizmet etmiş büyüklerimizin isimleri vereceklerini belirtti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: 21, Ekimde, Güreşin, nabzı, Pasinlerde, atacak
Yorumlar
Haber Yazılımı