Haber Detayı
18 Ekim 2017 - Çarşamba 16:29
 
Kaymakam Polat'dan Muhtarlar Günü Mesajı
Kaymakam Polat'dan Muhtarlar Günü Mesajı
Kültür Haberi
Kaymakam Polat'dan Muhtarlar Günü Mesajı

Pasinler Kaymakamı Harun Ersin Polat, "19 Ekim Muhtarlar Günü" nedeniyle bir mesaj yayımladı.


Kaymakam Polat, Muhtar, köy veya mahalle tüzel kişiliğinde, yönetiminin başında bulunan kişidir. Mahalle, 5393 Sayılı Belediye Kanunu'na göre Belediye sınırları içinde, ihtiyaç ve öncelikleri benzer özellikler gösteren ve sakinleri arasında komşuluk ilişkisi bulunan idarî birimdir. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi, 1829'dan bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.


Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri üretilmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla Başbakanlık tarafından yayınlanan Genelge ile, 19 Ekim Gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi uygun görülmüştür. Muhtarlar, devlet ve vatandaşlar arasında köprü görevi gören kisilerdir. Yaklaşık bir yıldır beraber görev yaptığımız muhtarlara yaptıkları tüm çalışmalar için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da vatandaşlarımıza, muhtarlarımızla işbirliği içinde hizmet etmeye devam edeceğiz.
Bu vesile ile demokrasinin çekirdeği konumunda olan tüm muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Kaymakam, Polatdan, Muhtarlar, Günü, Mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı