Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 10:15
 
Kaymakam Polat'dan 29 Ekim Mesajı
Kaymakam Polat'dan 29 Ekim Mesajı
Kültür Haberi
Kaymakam Polat'dan 29 Ekim Mesajı

Türkiye Cumhuriyet’in 94. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Pasinler Kaymakamı Harun Ersin Polat, Cumhuriyetin ilan edilmesi ile Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlığını tüm dünyaya duyurmuştur.


Kaymakam Harun Ersin Polat mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz. Tarihteki büyük devletler, toplumlarında oluşturdukları kendi şahsi idealleri ve yarattıkları enerjiyle o günkü güçlerine ve büyüklüklerine ulaşmışlardır. Bu başarıda hiç şüphesiz, sorumluluğun millet tarafından benimsenerek ülkü birliği içinde hareket edilmesinin payı büyüktür. Nitekim aynı ruhla gerçekleştirdiğimiz Kurtuluş Savaşını müteakip, Atatürk'ün Önderliğinde ilan edilen en çağdaş devlet şekli "Cumhuriyeti" benimsemiş olan Türk Milleti yepyeni vizyonla; çağdaş temel değerlere sahip, dinamik, sürekli gelişim ve değişim içerisinde olan, kendisine güvenen ve yurttaş olma bilincine sahip bireylerden oluşan bir ulus yaratmayı amaçlayarak kendi kaderini belirleme sorumluluğunu kendisi üstlenmiştir. Bu sorumluluğun millet tarafından üstlenilmesini takiben Büyük Önder, öncelikle Türk milleti için ortak bir anlayış oluşturmayı hedef almıştır. Bunun için de milletimize öncelikle kendi kendisini tanıtmayı amaçlamış, bu amaca yönelik olarak kendi gücünün ve yeteneklerinin farkına varmasını sağlayacak eylem ve davranışlar içerisinde olmuştur.


Geçen süre zarfında Türk milleti, Ulu Önder Atatürk'ün çizdiği yolda zaman zaman içten ve dıştan kaynaklanan çeşitli engellemelere rağmen medeni dünya ile bütünleşme yolunda hızlı bir şekilde ilerleyerek bugünlere ulaşmıştır. Gelecekte de bu süreç aynı kararlılıkla sürdürülecektir. Ülkemiz, genç ve dinamik nüfusunun, zengin tarihi ve kültürel değerlerinin, kökü binlerceyıl öncesine uzanan devlet geleneği ve dünya üzerinde benzeri olmayan jeopolitik ve jeostratejik konumunun yarattığı yüksek potansiyelle bunu fazlasıyla hak etmektedir. Bugün, Cumhuriyet'in temeli olan insanımız, geleceğe daha aydınlık bakıyor. Bu tarihi günün yıldönümü dolayısıyla, başta büyük Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere devletimizi kurup Cumhuriyetimizin ilanında emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyor, tüm şehit ve gazilerimize şükranlarımı arz ediyor, Pasinler halkının Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Kaymakam, Polatdan, 29, Ekim, Mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı