Haber Detayı
24 Kasım 2017 - Cuma 13:41
 
Pasinler'de Öğretmenler Günü Kutlandı
Pasinler'de Öğretmenler Günü Kutlandı
Eğitim Haberi
Pasinler'de Öğretmenler Günü Kutlandı

Erzurum’un Pasinler ilçesinde “24 Kasım Öğretmenler Günü” İlçe Kültür Merkezi toplantı salonunda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kaya’nın hükümet konağı önünde ki Atatürk büstüne çelenk sunmasıyla başladı. İlçe Kültür Merkezinde düzenlenen programla devam edildi. Programda günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların ardından bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya ise 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bütün eğitim camiasının öğretmenler gününü kutladı. Öğretmenlik mesleğinin meslekler arasında en kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Kaya, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" dedi.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Programda bu yıl eğitim ve öğretim yılına yeni başlayan öğretmenlerin and içtiler.

İlçe Kültür Sitesinde düzenlenen Öğretmenler Günü programına İlçe Kaymakamı Harun Ersin Polat, Garnizon Komutanı Muhammet Kadeş, İlçe Emniyet Müdürü Muammer Tayfun Girgin, Ak Parti Pasinler İlçe Başkanı Hanifi Temurlenk’da katıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinlerde, Öğretmenler, Günü, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı