Haber Detayı
23 Kasım 2012 - Cuma 16:45
 
Aksak, Öğretmenler saygının en büyüğünü hak ediyor
Siyaset Haberi
Aksak, Öğretmenler saygının en büyüğünü hak ediyor

Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, öğretmenlerin baş tacı edildiği bir medeniyetin mirasçılarımızı olduğumuzu belirterek tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

“Bizim inancımıza göre öğretmenler saygının en büyüğünü hak eden mesleklerden birisidir. Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretene kırk yıl köle olurum” sözü bu saygının en güzel göstergesidir” diyen Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmenlerimize karşı olan saygı ve sevgimizin kaynağında onlarında öğrencilerine karşı besledikleri karşılıksız ve riyasız sevgileri yatmaktadır. Bir çocuğun başarılı olup, büyük mevkilere gelmesini ancak üç kişi kıskanmaz. Bunların ilk ikisi o kişinin anne ve babası, üçüncü kişi ise onu yetiştiren öğretmenidir. Öğretmenlerin öğrencilerine karşı besledikleri sevginin bundan daha güzel bir tezahürü olabilir mi?

Dün bizleri yetiştirerek hayata hazırlayan öğretmenlerimize nasıl minnet duyuyor, sevgi ve saygıyla anıyorsak, bugünün şefkatli ve merhametli öğretmenlerine de aynı duyguları besliyoruz. Çocuklarımızın gelecekte toplum içerisinde edinecekleri sosyal statülerinde öğretmenlerinin katkısı en büyük paya sahip olacaktır. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak yavrularımızın bilgili ve donanımlı gençler olarak yetişmelerini sağlayacak öğretmenlerimiz, bu milletin evlatlarına hizmet etme kararlılığını dün olduğu gibi bugün de göstermektedirler. Bu gayret ve çabalar elbette takdire şayandır.

AK Parti hükümetlerinin görevde olduğu 2012 yılından bugüne kadar 300 binin üzerinde öğretmenimizin ataması yapılmıştır. Türkiye genelindeki okullarımızda görev yapan öğretmenlerin 3'te 1'i iktidarımız döneminde atanmış ve böylece çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları sağlanmıştır. Bununla birlikte öğretmenlerimizin maaşları yüzde 200 oranında yükseltilerek hayat şartları iyileştirilmiştir. Ümit ediyoruz ki; bu güzel gelişmeler önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde artarak devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin her alanda ilerlemesi için katkı vermiş ve katkı vermeye devam eden öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Teröre hedef olan şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete uğurladığımız tüm öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyor,  Erzurum’da ve Türkiye’nin dört biryanında görev yapan tüm öğretmenlerimize 24 Kasım Öğretmenler Gününün hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: aksak, öğretmenler, saygının, büyüğünü, hak, ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı