Haber Detayı
13 Mart 2021 - Cumartesi 19:53
 
Başkan Dölekli, 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Mesajı Yayınladı
Başkan Dölekli, 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Mesajı Yayınladı
Sağlık Haberi
Başkan Dölekli, 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Mesajı Yayınladı

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Başkan Dölekli, insanlık tarihinin en eski mesleklerinden birisi olan hekimliğin önemini hiçbir dönemde kaybetmediğini ve özellikle Türk toplumunda kutsal bir meslek olarak kabul gördüğünü belirten Dölekli; "Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri, sağlık hizmetlerinde ulaştığı noktadır. Sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştırılmasında en büyük görev ise hekimlerimize düşmektedir. Bu kapsamda iyi eğitim almış, nitelikli, en iyi çalışma şartlarında hizmet üreten, ürettiği hizmetlerden memnun olan ve yarınlara umutla bakabilen hekimler görmek en büyük isteğimizdir”.


Doktorların ve diğer sağlık personelinin çağı yakaladığını ve sürekli yenilenen bilgiler ışığında kendini eğittiğini belirten Başkan Dölekli, şunları kaydetti: "Ülkemizin dört bir yanında fedakarca çalışan sağlık personelimizin her türlü bilgi ve araç donanıma sahip, gelişmeleri takip eden, insanlara saygılı bir tutum sergilemesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra sağlık sistemimizin vazgeçilmez parçası olan doktorlarımız ve sağlık personelimizin çalışma şartlarının iyileştirilmesi, onlara daha rahat çalışabilecekleri ortamların sağlanması da büyük önem arz etmektedir. Ülkemiz şartları nedeniyle hekimlerimiz, bazı zorluklar altında çalışmalarına rağmen böyle kutsal bir mesleği yerine getirmek, halkımıza sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlamak için büyük çaba göstermektedirler. Gazi Mustafa Kemal’in de ifade ettiği gibi sağlığımızı emanet ettiğimiz Türk hekimlerinin, bu fedakarlık ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceklerine olan inancım sonsuzdur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle insan hayatının kutsallığından taviz vermeden, fedakar, sabır ve sevgi ile mesleğini icra eden doktorlarımız ve diğer sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlarım."

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Dölekli,, 14, Mart, Tıp, Bayramı, Dolayısıyla, Mesajı, Yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı