Haber Detayı
22 Nisan 2020 - Çarşamba 20:01
 
Başkan Dölekli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının haklı gururunu yaşıyoruz
Başkan Dölekli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının haklı gururunu yaşıyoruz
Siyaset Haberi
Başkan Dölekli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının haklı gururunu yaşıyoruz

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm çocukların bayramını kutladı.

 

Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, mesajında; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan 100 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla bu topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesi, bugün tüm dünya çocukları için bir bayramdır. Bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden yüce Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değeri ve yeni Türk Ulusunun geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğini işaret etmiştir. Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

 

Sevgili çocuklar, yarınlarımızın teminatı olan sizlerin, geleceğin büyükleri olarak üzerinize bir takım görevler düşmektedir. Köklü mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerin de vazifeleri arasındadır. Unutmayınız ki, insanlığın ve Türk kültürünün iç içe olduğu bir ülkenin içerisinde yaşıyorsunuz. Milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur. Çocuklarımızın özgür düşünceli, sorgulayan, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Dölekli,, 23, Nisan, Ulusal, Egemenlik, ve, Çocuk, Bayramının, haklı, gururunu, yaşıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı