Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 11:28
 
Başkan Sekmen, Pasinler’de muhtarlarla bir araya geldi
Başkan Sekmen, Pasinler’de muhtarlarla bir araya geldi
Siyaset Haberi
Başkan Sekmen, Pasinler’de muhtarlarla bir araya geldi

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ilçe ziyaretlerinde mahalle olan köy muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorunların tespiti için anket düzenliyor ve muhtarlarla tek tek görüşüyor.

 

Kırsaldaki sorunların daha net bir şekilde tespit edilmesi amacıyla muhtarlara, içme suyu, kanalizasyon, arıtma, köy odası, taziye evi, köy meydanı, sağlık ocağı ve okul dersliklerinin yeterli olup olmadığı soruluyor. Anketi dolduran muhtarlar ayrıca Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma ve projelerine yönelik öneri ve talepleri de dile getiriyorlar. Her hafta ilçeleri ziyaret ederek, yerleşim birimlerinin problemlerini anketle tespit eden Sekmen’in bu haftaki durağı Pasinler’di. ilçede 71 muhtarla görüşen Sekmen, ankete katılan halk temsilcilerini tek tek dinledi. Pasinler Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantılara Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yaşar, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, Ak Parti Pasinler İlçe Başkanı Hanifi Temirlenk ile Büyükşehir Belediyesi’nin daire başkanları katıldı.

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçe ve mahalle sorunlarının tespitine ilişkin yaptığı değerlendirmede, söz konusu yöntemle daha sağlıklı bilgilerin alındığını söyledi. Sekmen, şu açıklamayı yaptı: "Hazırlanan ankette muhtarlara çeşitli sorular yöneltiyoruz. Kurumumuz tarafından oluşturulan ankette yerleşim birimlerinin sorunlarını tespit ediyoruz. Bizden beklenti ve taleplerini yine bu anket sayesinde belirliyoruz. Ankete katılan muhtarlarımızla birebir görüşerek ilçelerimizi ve mahalle olan köylerimizin eksikliklerini konuşuyoruz ve hizmetlerimize yönelik fikir teatisinde bulunuyoruz. Böylece ilçelerimizin ve mahallelerimizin eksikliklerini belirleyip, sorunların çözüm formülünü ortak akılla buluyoruz." Şeklinde konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Sekmen,, Pasinler’de, muhtarlarla, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı