Haber Detayı
02 Ağustos 2013 - Cuma 16:46
 
Başkan Şenyurt Kadir gecesi mesajı yayınladı
Kültür Haberi
Başkan Şenyurt Kadir gecesi mesajı yayınladı

Pasinler Esnaf ve Sanatkarlar Odası (PESO) Başkanı Rafet Şenyurt, Kadir Gecesi nediyle bir mesaj yayınladı.


Başkan Şenyurt yayınladığı mesajda şu sözlere yer verdi;


Mübarek Kadir Gecesi ve diğer mübarek gecelerin insanların manevi dünyasında birlik, beraberlik ve kardeşlik dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek günlerin önemi büyüktür. Ramazan ayının sonuna yaklaşırken bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Zihnimiz ve kalbimizdeki yükleri hafifleterek ruhumuz da derin izler bırakan Kadir gecesi sema kapılarının açıldığı, esen ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, duaların kabul edildiği ve adeta yer ehli ile gök ehlinin bir birleriyle buluştuğu gecedir.


Yüce Allah’ın en büyük mucizesi olan Kuran-ı Kerim’i Peygamber Efendimize bu mübarek gecede indirilmiştir. Diğer mübarek geceler gibi Kadir gecesi de kendimizi sorgulamamız ve hatalarımız için af dileyip, kendimizi ve irademizi yenileme zamanıdır.


Bu mübarek gecenin insanlarımız arasında kırgınlıklara ve dargınlıklara son verilmesi, kırık kalplerin onarılması, dünyanın dör bir yanında açlık, sefaletle ve hastalıklarla mücadele eden savaşlardan mağdur olan insanlar için dünya ya barış ve huzur getirmesini diler, bu vesileyle başta Hasankaleli hemşerilerimizin, esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere İslam aleminin mübarek Kadir gecesini tebrik eder selam, sevgi ve saygılarımı sunarım dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: başkan, şenyurt, kadir, gecesi, mesajı, yayınladı
Yorumlar
Haber Yazılımı