Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 14:16
 
Berber ve kuaförlerin ilk dezenfeksiyonu Pasinler Belediyesi'nden
Berber ve kuaförlerin ilk dezenfeksiyonu Pasinler Belediyesi'nden
Ekonomi Haberi
Berber ve kuaförlerin ilk dezenfeksiyonu Pasinler Belediyesi'nden

Korona (Covid-19) salgını nedeniyle bir süredir kapalı olan berber ve kuaförlerin ülke genelinde yeniden hizmet vermeye başlaması sonrasında ilk dezenfeksiyon işlemleri Pasinler Belediyesi tarafından yaptırıldı.

 

Gün içerisinde 09.00-21.00 saatleri arasında açık bulunacak olan erkek ve kadın kuaförleri maske ve eldiven takarak çalışmaya başladı. Pasinler Belediyesi ekipleri tarafından ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren kuaför esnafının randevu sistemi ile içeride bekleme yapılmadan çalışacağı öğrenildi. Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, kuaför esnafının çalışmaya başlamasının vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandığını söyledi. Belediye ekipleri olarak huzurlu ve sağlıklı bir ortamın tesis edilmesi için çaba gösterdiklerine dikkat çekti.

 

Pasinler ilçe sınırları içinde daha önce dezenfeksiyonu yapılan berber ve kuaförlerin işletmelerin yeniden açılması ile ikinci bir kez daha dezenfekte edildiğini de dile getiren Başkan Dölekli, "Belediye olarak esnafımızın her daim destekçisi olduk. Bundan sonra da dezenfeksiyonların devam edeceğini söyleyebiliriz. Söz konusu salgın tehdidi bitinceye kadarda işlemlerimiz sürecektir" diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Berber, ve, kuaförlerin, ilk, dezenfeksiyonu, Pasinler, Belediyesi'nden,
Yorumlar
Haber Yazılımı