Haber Detayı
13 Kasım 2012 - Salı 16:45
 
Dağlara kar yağdı kış kapıya dayandı
Bölgeden Haberi
Dağlara kar yağdı kış kapıya dayandı

Erzurum’un dağlarında dün akşam saatlerinde etkili kar yağışı görülürken, kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.

Şehir merkezinde dün aralıklı olarak görülen yağmur yağışı yüksek kesimlerde kara dönüştü. Kar yağışının etkili olduğu Palandöken Dağı, Kop Zirvesi ve Erzurum - Tekman eski karayolu karla boyandı. Yerde kar kalınlığı yaklaşık 10 santimetreye ulaşırken, bitki örtüsünün üzerini kar kapladı.

Zaman zaman bu güzergahları kullanan araç sürücüleri karlı zeminde ilerlemekte güçlük çekti.

Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kent merkezinde gece en düşük hava sıcaklığı bu sene ikinci kez sıfırın altına düştü. Erzurum’da gece en düşük hava sıcaklığı eksi 4 olarak ölçüldü. Bu hafta boyunca gündüz hava sıcaklık değerlerinin 14, 15 ve 16 derecelerde seyretmesinin tahmin edildiğini belirten meteoroloji yetkilileri, gece ise sıfırın altında olmak üzere 1, 3 ve 4 derece olarak beklendiğini kaydetti.

Öte yandan, meteoroloji istatistiklerine göre son 30 yıl içerisinde Kasım’ın ikinci haftasında Erzurum gece en düşük hava sıcaklığının eksi 20 olarak ölçüldüğü ortaya çıktı.

Erzurum’a bu sene kışın geç geldiğini belirten yöre halkı, “Kış zor. Şehir merkezinde sonbahar yaşansa da dağlara kış geldi. Mezrada yaşıyoruz. Bize kış geldi” dediler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: dağlara, kar, yağdı, kış, kapıya, dayandı
Yorumlar
Haber Yazılımı