Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 14:04
 
Dölekli, Kadınlar toplumun temelini oluşturan ailenin orta direğidir
Dölekli, Kadınlar toplumun temelini oluşturan ailenin orta direğidir
Güncel Haberi
Dölekli, Kadınlar toplumun temelini oluşturan ailenin orta direğidir

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında “Kadınlar toplumun temelini oluşturan ailenin orta direğidir” dedi.

 

Kadınların ailenin temel direği olduğuna vurgu yaptığı mesajında Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, şu ifadelere yer verdi: “Güçlü bir toplumun temelini aile kurumu oluşturur. Ailenin orta direği ise kadındır. Annelik dünyanın en değerli insani duygusudur ve bu duygunun sahibi kadın annedir. Kadınlarımız, eş ve anne olmanın yanı sıra günümüzde; birçok meslek dalında da başarıyla görev yapmaktadırlar. Kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunulabilirse, toplum olarak o oranda güçleneceğimize inanıyorum.

 

Kadınlarımıza hak ettikleri değerin en güzel örneğini Sevgili Peygamber Efendimizin, hanımlara karşı sevgi, saygı ve anlayışla davranmıştır. Onlara karşı kaba davranışlardan kaçınmış, güler yüzlü ve hoşgörülü olmuştur. Peygamber Efendimizin kadınlara karşı sergilemiş olduğu bu tavır hepimiz için örnek teşkil etmektedir. Hayatımızın her aşamasında; anne olarak bakıp büyüten, eş olarak hayatımızı paylaşan, kardeş olarak dert ve sıkıntılarımıza ortak olan, evlat olarak varlıklarıyla hayatımızı anlamlandıran tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Dölekli,, Kadınlar, toplumun, temelini, oluşturan, ailenin, orta, direğidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı