Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 10:08
 
Eğitim Sendikaları Platformu Kuruldu
Eğitim Sendikaları Platformu Kuruldu
Eğitim Haberi
Eğitim Sendikaları Platformu Kuruldu

21 eğitim sendikası tarafından, etkin bir güç ve eylem birlikteliğini sağlamak amacıyla platform mutabakat metninde yer verilen ilkeler çerçevesinde 30 Ocak 2020 tarihinde Eğitim Sendikaları Platformu kuruldu.

 

Genel merkezi Erzurum da bulunan Osmanlı Eğitim Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Seyit Ali Baykara tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi;

 

 Sendikamız “OSMANLI EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI” nın da katılım sağladığı ''Ülkemizde eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda faaliyet gösteren 21 eğitim sendikasının genel merkez yöneticileri, 27 Ocak 2020 tarihinde Eğitim Sendikaları İstişare Toplantısı adıyla Ankara'da düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. Yapılan istişare toplantısında; eğitim çalışanlarının hak, çıkar ve sorunları ile eğitim sendikalarının geleceği ve mevzuat kaynaklı sorunları ele alındı.

 

İstişare toplantısına katılan eğitim sendikaları, ağırlaşan çalışma hayatı koşullarına ve artan çalışma hayatı sorunlarına karşın; sorumluluk sahibi olanların ilgisiz, yetki sahibi olanların ise yetersiz kaldığı gerçeği üzerinde mutabık kalınmıştır. Ayrıca; eğitimin ve eğitim çalışanlarının birikmiş problemlerine çözüm üretmek, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin gelişimine yönelik projeler üretmek, eğitim ve eğitim çalışanları özelinde her türlü konuyu birlikte müzakere etmek hususlarında fikir birliği sağlamıştır.

 

Eğitim sendikaları, güçlü bir irade ortaya koymanın sorunların çözümü noktasında kamuoyunda güçlü karşılık bulacağından hareketle; eğitim çalışanlarının hak ve çıkarlarının korunması, eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarının ortak akılla çözümü ve sendikaların karşılaştıkları mevzuat kaynaklı sorunların çözümü için etkin bir güç ve eylem birlikteliği sağlanmasının elzem olduğu kararını almıştır.

 

Bu kapsamda; aşağıda tüzel kişiliklerinin ve tüzel temsilcilerinin bilgileri yer alan 21 eğitim sendikası tarafından, etkin bir güç ve eylem birlikteliğini sağlamak amacıyla platform mutabakat metninde yer verilen ilkeler çerçevesinde 30 Ocak 2020 tarihinde Eğitim Sendikaları Platformu kurulmuştur.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Eğitim, Sendikaları, Platformu, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı