Haber Detayı
26 Kasım 2012 - Pazartesi 16:45
 
ERBİDER'den Kaya'nın ailesine taziye ziyareti
Vefat-Taziye Haberi
ERBİDER'den Kaya'nın ailesine taziye ziyareti

Erzurumlular Birleşim Derneği (ERBİRDER) Başkanı Osman Nuri Toraman, Bursa’da çıkan olaylarda hayatını kaybeden İlker Kaya’nın ailesini taziye ziyaretinde bulundu. 

30 Ekim 2012 tarihinde Bursa Yıldırım ilçesi Yavuz Selim Mahallesi'nde çıkan olaylarda Erzurumlu İlker Kaya’nın başından silahla vurularak, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ve yaklaşık 20 gün sonra kurtarılamayarak hayatını kaybettiğini belirten Toraman, “Erzurumlu hemşerimiz İlker Kaya yaralandıktan yaklaşık 20 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermiş ancak önceki gün verdiği bu mücadeleyi kaybederek Şehit olmuştur. Bugün buraya, şehidimize son görevimizi yerine getirmek için kederli ailesine ve Erzurum camiasına Taziye için bulunmaktayız. Üzüntümüz büyüktür. Şunu herkes bilmelidir ki; Erzurumluların ve büyük Türk Milletinin Kürt kardeşlerimizle hiçbir sorunu yoktur. Yüzyıllardır kardeşçe ve barış içerisinde yaşamaktayız. Etle tırnak olmuşuz.. Bu birlikteliği kardeşliği bozmaya, provake etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir..


Belirtmek isteriz ki; Erzurumluların yani bizlerin, Kürtlerle değil ama, Bu birlikteliği,bu kardeşliği bozmak isteyenlerle büyük Sorunu vardır.. Erzurumlunun, Vatan'a,Millet'e,Devlet'e,Bayrağa,birlik ve bütünlüğe kast edenlerle her dönem sorunu olmuştur,olmaya da devam edecektir.. Erzurum,Kurtuluş Savaşı'nın başladığı yerdir.. Erzurum,Türk'ün doğuda ki yıkılmaz,ele geçirilemez Kalesidir. Erzurum ve Erzurumlu birlik ve beraberliğin bozulmasına asla müsaade etmeyecektir.. Erzurum Dernekleri olarak,burada bulunmamızın sebebi; Erzurum ve Erzurumlunun gurbetteki birlik ve beraberliğini,tek yürek,tek bilek olduğunu göstermek ve şehidimiz İlker Kaya'nın katillerinin bir an evvel bulunup adalete teslim edilmesini talep etmektir.. Bizler Ülke çapında yaşayan milyonlarca Erzurumlu adına buradayız. Üzülerek de olsa taziye görevimizi yerine getirdik. İlker Kaya kardeşimize, Şehidimize Yüce Allahtan rahmet diliyoruz. Ruhu Şad,makamı cennet olsun.. Kederli ailesine,sevenlerine ve Erzurumlulara başsağlığı diliyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: erbiderden, kayanın, ailesine, taziye, ziyareti
Yorumlar
Haber Yazılımı