Haber Detayı
08 Mart 2016 - Salı 14:14
 
ERZURUM’A OLİMPİYAT YAKIŞIR
ERZURUM’A OLİMPİYAT YAKIŞIR
Türkiye Haberi
ERZURUM’A OLİMPİYAT YAKIŞIR

Geçtiğimiz hafta sonu Erzurum’da yapılan Avrupa Gençlik Kış Oyunları Festivali (EYOWF) Koordinasyon Toplantısına katılan EYOF 2017 heyeti Erzurum’daki spor tesisleri ile kayak merkezlerini gezerek incelemelerde bulundu. 2017 EYOWF’ta oyunlar köyü olarak hizmet verecek olan Yurtları da gezen yabancı konuklar, Erzurum’a hayran kaldı. Heyette yer alan Linney Halldorsdottir, Dadaşlar Diyarı için övgü dolu sözler sarf etti. Erzurum’u çok beğendikleri belirten Linney Halldorsdottir, “Erzurum mevcut potansiyeli buz salonları ve kayak merkezleri ile olimpiyat yapabilecek bir şehir” dedi.


BUZ SALONLARI VE KAYAK MERKEZLERİNE BAYILDILAR
Erzurum’da dolu dolu iki gün geçiren yabancı konuklar 2011 Üniversiade kapsamında yapılan oyunlar köyü Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait kredi yurtları ve spor tesislerini gezdi. Kayak merkezleri ile buz salonlarında da incelemelerde bulunan yabancı konuklar, Erzurum’daki spor tesislerine hayran kaldı. Şehirden oldukça güzel duygularla ayrılan konukların memnuniyeti Erzurum’daki yetkilileri sevince boğdu. EYOWF Koordinasyon Toplantısına ve tesisler gezisine Linney Halldorsdottir’in yanı sıra Florin Misca, Leo Kranz, Katerina Nycova, Spor Genel Müdürlüğü Uluslararası Organizasyonlar Dairesi Başkanı Hayrullah Ozan Çetiner, ve TMOK’tan Perviz Aran ile Kübra Yıldırım da katıldı.


TAŞKESENLİGİL’DEN TEŞEKKÜR
Erzurum’da Vali Dr. Ahmet Altıparmak öncülüğünde tesisleri her zaman bakımdan geçirdiklerini ve hazır tuttuklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, EYOWF 2017 Koordinasyon Toplantısı için Erzurum’a gelen ve tesisler ile şehre hayran kalan yabancı konukların olumlu düşüncelerinin kendilerini memnun ettiğini belirterek, konuklara pozitif düşünceleri için teşekkür etti. Taşkesenligil, “Kayak Merkezlerimiz, Curling Salonumuz, Buz Pateni Salonumuz ve Buz Hokeyi Salonlarımızın yabancı misafirler tarafından beğenilmesi bizleri çok mutlu etti. Onların iki günlük gezisinin ardından ilimizden memnun ayrılmalarının gururunu yaşıyoruz. Erzurum’a olimpiyat yakışır diyen yabancı konukların bu olumlu görüşlerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: ERZURUM’A, OLİMPİYAT, YAKIŞIR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı