Haber Detayı
10 Kasım 2018 - Cumartesi 11:28
 
KAYMAKAM KADİR PERÇİ'DEN
KAYMAKAM KADİR PERÇİ'DEN "10 KASIM" MESAJI
Güncel Haberi
KAYMAKAM KADİR PERÇİ'DEN

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda şu sözlere yer verdi; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi hayata intikalinin 80. yıldönümünde milletçe şükranla ve rahmetle anıyoruz.

 

Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Mustafa Kemal Atatürk, tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir. Türk ve dünya tarihinde derin izler bırakan bir liderin aramızdan ayrılışı da milletimiz için büyük bir kayıp olmuştur.

 

Milletçe, Türkiye Cumhuriyetini çağdaş dünyanın güçlü bir devleti olarak O’nun işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmanın azim ve kararlılığını yüreğimizde taşıyoruz.

 

Bağımsızlık savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Mustafa Kemal Atatürk, daima Türk Milleti’nin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

 

Gelecek nesillerimizin Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacağı inancıyla, vefatının 80. yıldönümünde Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: KAYMAKAM, KADİR, PERÇİ'DEN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı