Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 14:53
 
Kaymakam Kadir Perçi, kamu kurumlarında dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı
Kaymakam Kadir Perçi, kamu kurumlarında dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı
Sağlık Haberi
Kaymakam Kadir Perçi, kamu kurumlarında dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı

Pasinler Kaymakamlığı tarafından tüm dünyada etkisini gösteren Korona virüsüne (Covid-19) karşı ilçe genelinde dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı.

 

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi’nin talimatı ile tüm kurumlarda çalışmalar yürütülerek, dezenfekte edilmemiş yer kalmayana kadar çalışacağı bilgisini verdi. Konuyla ilgili bilgi veren ilçe Kaymakamı Kadir Perçi, “Pasinler'de korona virüsüne karşı önlemlerimizi ülkemize de sirayet etmesiyle arttırmamız gerektiği düşüncesiyle, okulların tatil edilmesi ardından başta Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışmalara başladıklarını söyledi.

 

 İlçede vatandaşlarımızın yoğun olduğu her yerde, okullarda, Halk Eğitim Merkezinde, kamu binalarında özel virüs ilaçları kullanarak dezenfekte işlemlerine başladık. Önümüzdeki süreçte salgına karşı alacağımız tedbirler ve göstereceğimiz özen virüsten çok daha fazla önem kazandığını belirten Kaymakam Kadir Perçi, Kaymakamlık olarak, bu konuda ilçemiz adına hassas olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

 

 İlçemizde düzenli periyotlarla devam eden ilaçlama çalışmalarını sıklaştıracağız. Biz önlemlerimizi alıyoruz, bizimle birlikte vatandaşlarımızın da Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeleri dikkate almalarını ve duyarlı olmalarını rica ediyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Öte yandan ilçemizde dezenfekte çalışmalarını sürdüren Pasinler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine titiz çalışmalarından dolayı kutladığını söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Kaymakam, Kadir, Perçi,, kamu, kurumlarında, dezenfeksiyon, çalışmaları, başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı