Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 21:16
 
Kaymakam Perçi, Çanakkale Zaferi Türk Milletinin Kahramanlık Destanıdır
Kaymakam Perçi, Çanakkale Zaferi Türk Milletinin Kahramanlık Destanıdır
Ekonomi Haberi
Kaymakam Perçi, Çanakkale Zaferi Türk Milletinin Kahramanlık Destanıdır

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

 

 

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi “18 Mart 1915'te kazanılan Deniz Zaferi, Çanakkale'yi denizden geçmeyi tasarlayanları düş kırıklığına uğratırken, askerlerimize büyük güç ve moral vermiş, direniş gücünü artırmıştır. Türk askerinin elindeki kısıtlı olanaklara karşın, dünyanın büyük güçlerini denizde bozguna uğratması, 25 Nisan 1915'te başlayan kara savaşlarında da zafere ulaşılmasının yolunu açmıştır” ifadesinde bulundu.

 

“Çanakkale Deniz Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Türk milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir. Türk halkının Çanakkale'de gösterdiği üstün başarı, Ulus olma bilincinin de temellerini atmıştır. Yurdun farklı bölgelerinden gelen insanlar, Çanakkale'de ortak bir ülküyle hareket etmişler, atalarımızın emaneti kutsal yurt toprakları uğruna seve seve şehit olmuşlardır. Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

 

 

Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel yurdumuzu ve Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak temel sorumluluğumuzdur. Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü ve Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı günde başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Kaymakam, Perçi,, Çanakkale, Zaferi, Türk, Milletinin, Kahramanlık, Destanıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı