Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 15:58
 
Kaymakam Perçi'den Evde Kal Çağrısı
Kaymakam Perçi'den Evde Kal Çağrısı
Güncel Haberi
Kaymakam Perçi'den Evde Kal Çağrısı

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) riski nedeniyle vatandaşlara evlerinde kalma çağrısında bulundu.

 

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi yaptığı açıklamada, ilçede resmi ve özel kurumların Kovid-19'a karşı önemli tedbirler aldığını belirtti. Vatandaşların da alacağı önlemlerin hayati önem taşıdığını vurgulayan Perçi, şunları kaydetti: Bilindiği üzere Çin Halk Cumhuriyeti kaynaklı Kovid-19 salgınıyla karşı karşıyayız. Bu sebeple kendinde herhangi bir belirti hisseden vatandaşlarımızın hem kendi hem de çevresindeki insanların sağlığı açısından en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları önemle rica olunur. Bunun yanında salgından korunmak adına mecbur kalmadıkça evlerinizden çıkmamanız hayati önem taşımaktadır.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından son yayımlanan genelge ile birlikte 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamaları gerektiğini belirten Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, virüsün daha çok insana bulaşmaması için vatandaşlarımızın işleri olmadığı zamanlarda evlerinden çıkmamaları çok büyük önem arz etmektedir. Bu konuda vatandaşlarımızın azami gayretiyle bu illetten de hep birlikte beraberlik içerisinde atlatacaklarını söyledi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Kaymakam, Perçi'den, Evde, Kal, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı