Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 19:41
 
Kaymakam Perçi, Miraç Merhamet Kapılarının Ardına Kadar Açıldığı Gündür
Kaymakam Perçi, Miraç Merhamet Kapılarının Ardına Kadar Açıldığı Gündür
Güncel Haberi
Kaymakam Perçi, Miraç Merhamet Kapılarının Ardına Kadar Açıldığı Gündür

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, Miraç Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

 

Kaymakam Perçi, mesajında şu sözlere yer verdi; Kandil geceleri insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir. “Mübarek üç aylar içerisinde yer alan ve içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Miraç Kandiline eriştiğimiz şu günlerde bu anlamlı günün sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin, dualarının kabul olduğu ve Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’ in mucizelerinden olan Miraç; Peygamberimizin Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulüdür ve onun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükselişidir.

 

Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışarak, bu gece vesilesiyle insanları birbirine yaklaştıracak, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak tavırlar sergilemeye özen göstermeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm İslam Aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek ve anlamlı gecenin, ilçemize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Kaymakam, Perçi,, Miraç, Merhamet, Kapılarının, Ardına, Kadar, Açıldığı, Gündür,
Yorumlar
Haber Yazılımı