Haber Detayı
21 Kasım 2012 - Çarşamba 16:45
 
Kurt, TOSSFED yönetiminde
Spor Haberi
Kurt, TOSSFED yönetiminde

AK PARTİ Ankara İl Spor Komisyonu Başkanı Hemşehrimiz Ensar Kurt, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun hafta sonu yapılan genel kurulunda yönetim kurulu listesinde yer aldı

 

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun (TOSSFED) 3. Mali ve Olağan Genel Kurulu yapıldı. Ankara Rixos’da yapılan genel kurula 189 delegeden 166'sı katıldı. Birol Aydın, geçerli 165 oydan 105'ini alarak federasyonun yeni başkanı oldu.

 Genel kurul sonrasında bir teşekkür konuşması yapan başkan Birol Aydın, seçim sonrasında camiada kaybeden taraf olmadığını belirterek, "Bir sene sonra her kes bu federasyonun Türkiye'nin bir numaralı federasyonu olduğunu görecek" dedi. Yapılan seçim sonucu, AK PARTİ Ankara İl Spor Komisyonu Başkanı Hemşehrimiz Ensar Kurt’un da  içinde yer aldığı yönetim kurulu; Ensar Kurt, Saadettin Akçi, Mestan Koca, Hüsniye Çoban, Kubulay Kızılbuğa, Ahmet Yıldırım, Aydın Koç, Nazire Tomris Miser, Süleyman Can, Efkan Korkmaz, Necla Göktaş, Yunis Kabil,Cevdet İşbitirici ve Fatih Olgun’dan oluştu. Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK PARTİ Ankara İl Spor Komisyonu Başkanı Hemşehrimiz Ensar Kurt, TOSSFED’in yönetim kurulunda yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “TOSSFED olarak sporcularımız için karar alırken hangi problemlerle karşılaştıklarına dikkat edecek ve kısa zamanda çözüm üretmek için çalışacağız. Amacımız, hiç yorulmadan özel sporcular için çalışmak” dedi. Kurt 2011 yılından bu yana zaten Engelli kardeşlerimiz için bir çok sosyal proje yürüttük, bu projeler; Engeliler Spor Şöleni, Pamuk Eller Bowling Turnuvası v.s amacımız bundan sonrada sosyal projeler yaparak tüm Ülkemizin dikkati çekmeyi başaracağız’dedi.

Ensar Kurt Kimdir; 1976 Erzurum’un Pasinler İlçesi Altınbaşak Köyünde  dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise tahsilini Pasinler’de , Üniversite Eğitimini ise Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesin’de tamamladı.

Kaynak: Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: kurt, tossfed, yönetiminde
Yorumlar
Haber Yazılımı