Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 14:40
 
Müftü Cansever, üç aylar rahmet, mağfiret ve bereketin müjdecisidir.
Müftü Cansever, üç aylar rahmet, mağfiret ve bereketin müjdecisidir.
Kültür Haberi
Müftü Cansever, üç aylar rahmet, mağfiret ve bereketin müjdecisidir.

Pasinler İlçe Müftü Vekili Murat Cansever, mübarek üç aylar ve Regaip kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

27 Şubat Perşembeyi cumaya bağlayan gece, rahmet ,mağfiret ve bereketin müjdecisi mübarek üç ayların habercisi olan Regaip Kandilini Müslümanlar olarak idrak etmenin sevinci ve heyacanı içerisindeyiz.

 

Tüm insanlığın ortak evi olan bu dünya Yüce Rabbimiz tarafından imtihan yurdu olarak belirlenmiştir. Yüce Allah Kuranda, insanın zorlu ve meşakkatli bir hayata gönderildiğini ifade eder. İnsanın, geçimini temin yolunda katlandığı çile ve sıkıntılar, dünya hayatının aslında pek de kolay ve rahat olmadığını göstermektedir. Elbette her insanın hayata dair ihtiyaçları, beklentileri, arzu ve istekleri vardır. Kimi insanlar hayata dair istek arzu ve rağbetlerini elde edebilme uğrunda ilkesiz, ahlaksız ve istikametsiz bir hayatı benimserken kimi insanlar da ihtiyaç, istek,arzu ve rağbetlerini elde ederken ölçü olarak Allahı kabul etmişlerdir.

 

Arzularına gem vuramayan, isteklerini dizginleyemeyen, hırslarını terbiye edemeyen, güç, servet ve şehvet tutkusunun önüne bir türlü geçemeyen günümüz insanı için Regaib gecesi, tüm yapıp etmelerinde ne kadar Allah’ın rızasını aradığını sorgulaması açısından büyük bir fırsattır. Regaip gecesi ve üç aylar istek, arzu ve rağbetlerimize ilahi bir ölçü koyabilme, hayatın çeşitli sıkıntıları ile mücadelede yorgun düşen ruhlarımızı tazeleyebilme ve her türlü rağbetimizi-Regaibimizi Rabbimize yöneltebilme fırsatını sunar bizlere.

 

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, yurt dışındaki soydaşlarımızın ve  tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandillerini tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi huzura kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığı kuşatmasını, hidayet, barış ve huzuruna, müslümanların birlik ve beraberliğine vesile olmasını, Özellikle İslam alemi başta olmak üzere tüm insanlığı tehdit eden terör,şiddet, kan ve göz yaşının dinmesine vesile olmasını,  Yüce Rabbimden niyaz ediyorum

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Müftü, Cansever,, üç, aylar, rahmet,, mağfiret, ve, bereketin, müjdecisidir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı