Haber Detayı
24 Kasım 2012 - Cumartesi 16:45
 
Öğretmenler, öğretmen gününün de yalnız kaldılar
Eğitim Haberi
Öğretmenler, öğretmen gününün de yalnız kaldılar

Erzurum’un Pasinler ilçesinde 24 Kasım öğretmenler günü İlçe Kültür Merkezi toplantı salonunda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.


24 Kasım Öğretmenler Hünü İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı’nın hükümet konağı önünde ki Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başlayan kutlamalar, İlçe Kültür Merkezinde düzenlenen programla devam edildi. Programda İlçenin en genç öğretmenler adına İngilizce Öğretmeni Melek İçik, en tecrübeli öğretmenler adına da Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Çiğdem Hopur günün anlam ve önemine değinen konuşmalar yaptılar.

 

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların ardından konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı ise 24 Kasım öğretmenler gününde bütün eğitim camiasının öğretmenler gününü kutladı. Öğretmenlik mesleğinin meslekler arasında en kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Taşbaşı, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" sözü ile konuşmasını sona erdirdi.


Bu yıl eğitim ve öğretim yılına yeni başlayan öğretmenler programda and içtiler. Düzenlenen programın sonunda ilçe de bulunan müzik öğretmenlerinin derlediği müzik şöleni ile program sona erdi. Program sonrası Pasinler Öğretmenevi katılan öğretmen ve davetlilere öğle yemeği verdi.

 

İlçe Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen programa ilçe bürokrasisinin yanı sıra parti ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşları başkanlarının katılmayışları gözlerden kaçmadı. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: öğretmenler, öğretmen, gününün, de, yalnız, kaldılar
Yorumlar
Haber Yazılımı