Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 12:22
 
Önemli bir adım: ERKON
Önemli bir adım: ERKON
Güncel Haberi
Önemli bir adım: ERKON

ERKON ne anlamageliyor? Ya da ERKON‘unadınıhiçduydunuzmu? Duymadınızsasizlere,bukuruluşutanıtmakistiyorum:
        İstanbul’dabulunanEsenyurt Erzurum DerneklerFederasyonu,AvrupaYakası Erzurum DerneklerFederasyonuveAşkaleDerneklerFederasyonubirarayagelerekkısaadı ERKON olan Erzurum Konfederasyonunukuruyor. YakınbirgelecekteErzurumDerneklerFederasyonuileŞenkaya ve Köy Dernekleri Federasyonu da ERKON’a katılacak. Böylece ERKON’un bünyesinde beş federasyon olacak.
        Erzurum adına kurulan bu ilk konfederasyonun kurucular kurulu üyelerinden bazıları ile geçen hafta bir araya geldik. Daha doğrusu sanatçı Murat Balkuş’un daveti üzerine gittiğimiz Müceldili Konağında yöneticilerle tanıştık. Başkan Vekili Mustafa Macit, konfederasyonun kurulmasının ardından Erzurum’a geldiklerini, il yöneticileri, STK temsilcileri ile buluştuklarını, hedeflerini anlattıklarını söyledi.
        ERKON Kurucular Kurulu Başkanlığına getirilen Ali Murat Alatepeile2017 yılınınTemmuzayındadüzenlenen'Bu sene tatile Erzurum'a gel'kampanyasısırasındatanışmıştık. O kampanyayısanatçı Murat Balkuşdüzenlemiş, rahmetli İbrahim Erkal da desteklemişti. GeçenyılEsenyurtErzurumlularDernekBaşkanıveEsenyurtBelediyeMeclisüyesiolanAlatepe, EsenyurtBelediyesindenErzurum’atatiliçin 30 otobüsdolusugurbetçigetirmişti.

        2017 yılınınAralıkayındanitibarenEsenyurtBelediyeBaşkanıolan Ali Murat Alatepe, işlerininyoğunluğunedeniyleErzurum’agelememiş. CeptelefondangörüntülüolarakarayanduyguvedüşüncelerinianlatanAlitepe,“Ben değil biz olmak, tüm Erzurumluları kuşatmak ve kucaklamak temel felsefesiyle kuruduğumuz, Konfederasyonumuzun Erzurum’a Erzurumlulara ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
        Bir tespitte bulunmak istiyorum: Gurbetteki dernek ve sivil toplum kuruluş sayısı, çok fazla. Ama etkinlik ve güç açısından bakılırsa yetersiz kaldıkları görülüyor. Bu nedenle Erzurum Konfederasyonu çatısı altında ne kadar çok federasyon biraraya gelirse,sesimiz o kadar gür çıkar. Kurucular kurulunda görev alanlara başarılar diliyorum. Yönetimde görev alan hemşehrilerimizşunlar:
     Ali Murat Alatepe(Esenyurt Belediye Başkanı- Kurucu Başkan), Mustafa Macit (İşadamı), Lokman Arıcıoğlu (Balıkesir İl Spor Müdürü), Halil İbrahim Karapınar (İşadamı- EsenyurtErzurum  Dernekleri  Federasyon Başkanı), Güngör Orbak (İşadamı-Erzurum  Aşkale  Dernekler Federasyon Başkanı), Osman NuriToraman (Mali Müşavir- Avrupa Yakası  Dernekler  Federasyon Başkanı), Dursun İzci (Avukat), Serap Öztürk (Beyoğlu ilçe Tarım ve Orman Müdürü), Hamit Aldır (İşadamı), Ali Alkar (İşadamı).

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Önemli, bir, adım:, ERKON,
Yorumlar
Haber Yazılımı