Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 14:21
 
Pasinler Belediyesinden Pasinler çiftçisine büyük destek
Pasinler Belediyesinden Pasinler çiftçisine büyük destek
Ekonomi Haberi
Pasinler Belediyesinden Pasinler çiftçisine büyük destek

Doğu Anadolu Prpjesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından 2017 yılında Patates’de  katma değerinin artırılması projesi kapsamında patates seleksiyon makinası ve hasat makinesi Pasinler çiftçisine kazandırıldı.

 

Pasinler Belediyesinin girişimleri sonucu Doğu Anadolu Prpjesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından 2017 yılında yapılan Pasinler Patatesinin katma değerinin artırılması projesi kapsamında Pasinler’e Patates seleksiyon makinesi ve hasat makinesi Pasinler’e kazandırıldı.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, girişimlerimiz sonucunda Doğu Anadolu Prpjesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına 2017 yılında yaptığımız patates seleksiyon ve hasat makinesini ilçemize kazandırdık. Kazandırdığımız bu makinelerle yıllardır giremediğimiz pazarda hak etiği yeri bulacak ve çiftçimizin ürünü gerçek değeri bulacaktır. Makinenin piyasa değeri 650 bin lira olup,  günlük çalışma kapasitesinin ise 25 dekar hasat yapabildiğini belirtti.

 

Bize destek veren başta Ak Parti Erzurum Milletvekilimiz Zehra Taşkesenlioğlu’na ve DAP İdaresi Bölge Başkanı Adnan Demir’e teşekkürlerimizi sunarız dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: Pasinler, Belediyesinden, Pasinler, çiftçisine, büyük, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı