Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 14:37
 
Pasinler’de 22 Hafız İcazet Programıyla Hafızlık Diplomalarını Aldılar
Pasinler’de 22 Hafız İcazet Programıyla Hafızlık Diplomalarını Aldılar
Güncel Haberi
Pasinler’de 22 Hafız İcazet Programıyla Hafızlık Diplomalarını Aldılar

Erzurum’un Pasinler İlçe Müftülüğünce hafızlığını tamamlayan hafızlara İbrahim Hakkı Hazretleri Cami’nde icazet programı düzenlendi.

 

Pasinler İlçe Müftülüğü merkez erkek yatılı Kuran kursunda hafızlık gören 22 öğrenci hafızlıklarını tamamlayarak hafız oldular. İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen hafızlık icazet programıyla 22 hafız diplomalarını alarak hafızlıklarını tamamlamış oldular.

 

İlçe Müftülüğü’nce düzenlenen icazet programına İlçe Kaymakamı Kadir Perçi, Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, Palandöken İlçe Müftüsü Abdurrahman Kotan, Palandöken İlçe Vaizi Sinan Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kaya, Kamu Kurum Kuruluşları Müdürleri ve çok sayıda vatandaş programa katıldı.

 

Pasinler İlçe Müftülüğünce düzenlenen icazet programında bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Kadir Perçi, hafız yetiştirmek her Müslüman’ın üzerine farzı kifayedir. Bu yüzden bu hafızlarımızın daima yetişmesi için gerek ilçe müftülüğümüzce gerekse de ilçenin en yüksek kurum amiri olan bizlerce elimizden gelen gayreti sarf edeceğimizi belirtmek isterim. Bugün burada güzel bir olaya şahitlik ediyoruz. İlçemiz kuran kurslarında hafızlık yapan ve bugün hafızlıklarını bitirip diplomalarını alan hafızlarımız başta olmak üzere hafızlarımızın yetişmesinde elinden gelen gayreti gösteren eğitimcilerimizi canı gönülden kutlarım dedi.

 

Törende Hafızlıklarını tamamlayan 22 hafıza İlçe Kaymakamı Kadir Perçi, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ve diğer yetkililerce ödüller verildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: Pasinler’de, 22, Hafız, İcazet, Programıyla, Hafızlık, Diplomalarını, Aldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı