Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 20:07
 
Pasinler’de Covid-19 denetimleri devam ediyor
Pasinler’de Covid-19 denetimleri devam ediyor
Sağlık Haberi
Pasinler’de Covid-19 denetimleri devam ediyor

Korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda Pasinler'de denetimler aralıksız olarak devam ediyor.

 

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ve kolluk kuvvetlerinin katılımıyla yapılan denetimlerde ilçe esnafları ve vatandaşlar ziyaret edilerek alınan tedbirler hakkında bilgiler verildi uyarılar yapıldı.

 

 

Kaymakam Perçi, yaptığı açıklamada "İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Covid-19 tedbirleri bakımından ilçe halkımızın sağlığı ve sıhhati için denetimlerimizi aralıksız olarak sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın bu süreç içerisinde Sosyal Mesafe, Maske ve Temizlik konularında daha dikkatli olmaları için gerekli uyarılarımızı yapıyoruz. Devletimizin almış olduğu kararlar neticesinde salgından korunmak için elimizden ne gelirse yapmak zorundayız. Tabi ki bunları yaparken de vatandaşlar olarak da konuya hassasiyetle yaklaşmaları daha dikkatli olmaları gerekmektedir dedi.

 

 

Belediye Başkanı Dölekli ise konuya ilişkin açıklamalarında" Devlet ve millet olarak alınan kural ve kaidelere uymak kaydı ile bu salgından kurtulabiliriz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona için kesin olan bir ilaç ve tedavi henüz bulunamadı. Fakat yenidünya düzeninde bu illetten kurtulmanın ve uzak durmanın en kolay yolu 3 altın kurala riayet etmektir. Bunda hepimizin hepimize karşı büyük sorumlulukları vardır. Vurdum duymazlık umursamazlık başta kendimiz, ailemiz ve etrafımızdaki kişilerin sağlığını riske atacaktır. Ve bu büyük bir vebaldir. Lütfen sosyal mesafe, maske ve temizlik başta olmak üzere tüm kurallara harfiyen uyalım” diye konuştu.

 

 

Pasinler'de yapılan denetimler esnasında maske dağıtımı yapılması ve konuya ilişkin ikaz ve uyarıların yapılmasına vatandaşların memnuniyeti gözlerden kaçmadı.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinler’de, Covid-19, denetimleri, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı