Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 14:36
 
Pasinler'de Covid-19 denetimleri sürüyor
Pasinler'de Covid-19 denetimleri sürüyor
Sağlık Haberi
Pasinler'de Covid-19 denetimleri sürüyor

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi Başkanlığı’nda kontrollü normalleşme denetimleri aralıksız devam ediyor.

 

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi Başkanlığı’nda korona virüsle mücadele kapsamında yapılan denetimlere İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Daire Amirleri, STK temsilcileri, polis ve zabıta ekipleri, sağlık çalışanları, muhtarlar ve ilgili kurum çalışanları katıldı.

 

Kaymakam Kadir Perçi ve beraberindeki heyet, ilçe genelindeki restoranlara, marketlere ve toplu taşıma araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Kapasiteleri denetleyen Perçi, firmaların kurallara uyup uymadığını da kontrol ederek, HES kodunu sorgulattı.

 

Denetim sonrası gazetemize açıklama yapan Kadir Perçi, “İçişleri Bakanlığımız tarafından yayınlanan genelge kapsamında Türkiye geneli hayatın her alanında denetimler, özellikle yeme içme, toplu taşıma hizmeti veren araçlara yönelik denetimler ekiplerimiz marifetiyle yapılmaktadır. Biz de Pasinler’de ilçe merkezimizde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Malumunuz 1 Mart’tan itibaren yeni normalleşme kapsamında bir sürece girdik, bu süreçte özellikle uzun zamandır kapalı kalan, daha doğrusu açık olup müşteri almayan yeme içme yerleri, kafeler gibi yerlerin yeniden ilçemizin sarı renkte olması hasebiyle rahatlıkla müşteri kabul edecek şekilde hizmet vermeye başladılar. Biz de bu yeni süreçle beraber özellikle yüzde 50 kapasiteyle müşteri kabul edilmesi meselesi, iş yerlerine girerken bu kapasitenin belirtildiği şekilde, vatandaşımızın göreceği şekilde asılıp asılmadığının kontrolü ve aynı zamanda bu tarz yeme içme yerlerinden oturarak hizmet alan vatandaşlarımızın HES kodu sorgulamasının yapılıp yapılmadığına yönelik denetimlerimizi icra ettik. Gün boyu da icra etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Perçi, “Bu salgını hep beraber, toplumun her kesimi ile müşterisinden hizmet veren işletme sahibine, dolmuşçusuna kadar temel esas olan maske, mesafe, hijyen kurallarına uyarak yeneceğiz. Verdiğimiz bu mücadeleden başarıyla çıkacağımızın inancındayım. Bu süreçte duyarlılık gösteren tüm Pasinlerliı hemşerilerime teşekkür ediyorum, bundan sonra da aynı hassasiyetle davranacaklarını istiyoruz, bekliyoruz ve temenni ediyoruz. Pasinler olarak iyi bir seviyedeyiz, bu seviyenin devam etmesi ve “sarı” rengimizin daha iyi bir seviye olan “mavi” renge dönmesi için kurallara harfiyen uymamız gerekiyor” diye konuştu.

 

Öte yandan ilçede denetimler devam ediyor. Yapılan denetimlerde yeme içme mekanları ile maketler denetlendi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinler'de, Covid-19, denetimleri, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı