Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 14:29
 
Pasinler’de İstiklal Marşı’nın 98. yıl dönümü kutlandı
Pasinler’de İstiklal Marşı’nın 98. yıl dönümü kutlandı
Gündem Haberi
Pasinler’de İstiklal Marşı’nın 98. yıl dönümü kutlandı

Erzurum’un Pasinler ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. yılı düzenlenen törenle kutlandı.

 

Pasinler'de Kültür Merkezi salonunda İstiklal Marşı'nın 98. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bireyin kişilik gelişiminin çoğunun tamamlandığı okul öncesi eğitimde öğrencilerimize milli değerlerimizi kazandırmak amacıyla Nene Hatun Anaokulu ve Sebahattin Eryurt Anaokulu işbirliğiyle düzenlen “İçimizde Vatan Aşkı, Dilimizde İstiklal Marşı” isimli İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması düzenledi.

 

Yarışmaya Pasinler’in köy ve ilçe merkezinde bulunan bağımsız anaokulları ve ana sınıflarında eğitim gören 3-5 yaş arası çocuklar katılarak Milli Marşımızı bir kez de jüri önünde seslendirdiler. Yarışmaya katılan bütün öğrencilere hediye takdim edildi.

 

Pasinler Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen programa İlçe Kaymakam Kadir Perçi, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Muhammet Kardeş, Milli Eğitim Müdürü Kenan Kaya, Pasinler İlçe Emniyet Müdürü Orhan Bozdemir’in yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve çok vatandaş katıldı.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinler’de, İstiklal, Marşı’nın, 98., yıl, dönümü, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı