Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 14:44
 
Pasinler Küçük Sanayi Kooperatifi’nde çekiliş heyecanı yaşandı
Pasinler Küçük Sanayi Kooperatifi’nde çekiliş heyecanı yaşandı
Ekonomi Haberi
Pasinler Küçük Sanayi Kooperatifi’nde çekiliş heyecanı yaşandı

Erzurum Pasinler ilçesinde üç yıl önce başlanan Küçük Sanayi Sitesi yapımı bugün kura çekimi ile üyelerine iş yerlerinin teslimini düzenledikleri programla yaptı.

 

Erzurum’un Pasinler ilçesinde üç yıl önce temelleri atılarak bugüne gelen Pasinler Küçük Sanayi sitesi yapımı tamamlandıktan sonra Pasinler Kültür Sitesinde düzenlenen programda kura yoluyla çekilişi yapıldı. Üyelerin noter huzurunda çekilişiyle hak sahiplerine iş yerleri teslim edildi.

 

Düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşmalar yapıldı. Pasinler Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Karslı, bugün burada bir hayali gerçekleştirmenin onuru ve gururunu yaşamaktayız. Bir ülkenin kalkınması ancak sanayisiyle olur dedik ve üç yıl önce temelini attığımız sanayi sitemizin bugün hak sahipleri arkadaşlarımıza kura çekilişiyle iş yerlerinin teslimini gerçekleştiriyoruz. Bizlerin bu hayalini gerçeğe dönüştüren desteklerini esirgemeyen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Erzurum Milletvekillerimiz Prof. Dr. Recep Akdağ’a, Selami Altınok’a, Zehra Taşkesenlioğlu Ban’a, İbrahim Aydemir’e, eski milletvekilimiz Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’ya, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e, Pasinler Kaymakamımız Kadir Perçi’ye ve Pasinler Belediye Başkanımız Ahmet Dölekli’ye ve Bilim Sanayi İl Müdürümüz Mustafa Küçükler’e ve emeği geçen büyüklerimize sonsuz teşekkür ederiz dedi.

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise, bu güzel yatırımı ilçemize kazandıran başta Sanayi Kooperatifi Başkanı Adnan Karslı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bizler birlik beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz zaman böyle güzel kalıcı ve ülkemize, milletimize yararlı yatırımları kazandırabiliyoruz. Birileri gibi gidip deprem bölgesini gezip, gelip kayak kaymıyoruz. Liderimizin öncülüğünde icraatın içinden gelerek, yaşadığımız topraklara hizmet getiriyoruz dedi.

 

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ise, bugün burada güzel bir hizmetin nihayete kavuşmasından dolayı toplanmış buluyoruz. Kooperatifimizin tamamlanmasının ardından hak sahibi arkadaşlarımıza haklarını teslim ediyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Bizleri bugünümüzde yalnız bırakmayan büyüklerimize teşekkür ederiz. İnşallah bu sanayimiz ilçemize bir ivme kazandıracak ve sanayimiz güçlenerek ülkemize ve yöremize hizmette bulunacaktır dedi.

 

Erzurum Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Küçükler ise, başta sanayi kooperatifi başkanımız Adnan Karslı’yı tebrik ediyorum. Kısa zamanda bütün işleri becerisiyle çözerek ilçeye kazandırdı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun dedi.

 

Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz ise, bugün burada Ak Parti’nin icraatçı bir parti olduğunun kanıtını görmekten çok mutlu oldum. Ak Parti’miz liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde hizmet harekatıdır. Küçük büyük demeden icraatçı yaklaşımla güzel tesisler kazandırıyor ve siz halkımızın destekleriyle de hizmet etmeye devam edecektir. Ülkemizin dar bir çemberden geçtiği bu günlerde böyle tesisleri hak sahiplerine kavuşturan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

 

Konuşmaların ardından Kültür Sitesinde Pasinler Noteri  Kalemi Behice Zilbeyaz’ın öncülüğünde kura çekimine geçildi. Kura çekimi sonrası tapu sahipleri tapularını Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli,  Erzurum Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mustafa Küçükler, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar ve Pasinler Esnaf ve Sanaatkar Kooperatifi Başkanı Rafet Şenyurt’un elinden aldılar.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinler, Küçük, Sanayi, Kooperatifi’nde, çekiliş, heyecanı, yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı