Haber Detayı
26 Kasım 2012 - Pazartesi 16:45
 
Pasinler Belediyesi bin kişiye aşure dağıttı
Kültür Haberi
Pasinler Belediyesi bin kişiye aşure dağıttı

Erzurum’un Pasinler ilçe belediyesi Hicri yılbaşı başlangıcı ve muharrem ayı dolayısıyla belediye önünde yaklaşık bin kişiye aşure dağıtımı yaptı. 

Pasinler Belediyesi hicri yılbaşı ve muharrem ayının gelmesiyle belediye önünde yaklaşık bin Pasinlerli vatandaşa aşure dağıtımı gerçekleşti. Aşure dağıtımına Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, Pasinler Garnizon Komutanı Binbaşı Hasan Güngör, İlçe Emniyet Müdürü Şaban Beşer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı, Tedaş İlçe Müdürü Fatih Güzel, Ziraat Bankası Müdürü Ednan Filiz ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla yapıldı.


Muharrem ayının çok önemli olduğunu ifade eden Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, “Birçok olayların gerçekleştiği ve Cenab-ı Allah’ın benim ayım dediği Muharrem ayı Ramazan’dan sonra en çok orucun tutulmasının faziletli olduğu bir aydır. Bu ay içerisinde bizim geleneksel bir âdetimiz var bu da aşure. Bildiğiniz gibi muharrem ayının 10. günü de aşure günü olarak kutlanıyor ve bu günde yapılan ikramlar bereket, bir yıl boyunca evlerde bu bereketin süreceği düşünülüyor. Biz de bu vesileyle Pasinler Belediyesi olarak 3 yıldan beri bu geleneğimizi devam ettirmek adına bugün yaklaşık bin kişiye yakın aşure dağıtımını yaptık” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: pasinler, belediyesi, bin, kişiye, aşure, dağıttı
Yorumlar
Haber Yazılımı