İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bulut, ailesinin yaslı günü
Bulut, ailesinin yaslı günü
Haber Detayı
11 Kasım 2012 - Pazar 16:45
 
Pasinler Lisesi Akıllı Tahtaya geçti
Eğitim Haberi
Pasinler Lisesi Akıllı Tahtaya geçti

MURAT ÇANKAYA ERZURUM (İHA) 

Erzurum Pasinler’de, 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde Pasinler Lisesi akıllı tahta teknolojisine geçti.

Pasinler Lisesi Müdürü Resul Polat, bütün dersliklere kurulan akıllı tahtaların en ileri teknolojiye sahip olduklarını, çoklu dokumatik özelliğiyle kullanım kolaylığı sağlayan akıllı tahtalar sayesinde eğitim-öğretimdeki başarının artacağını belirtti.

2012-13 eğitim ve öğretim yılı başlangıcından itibaren bütün derslikler de derslerin tahtalara yüklenerek istenilen derse, istenilen sınıfta erişilebildiğini söyleyen Polat, “Bu sayede kitap taşıma derdi ortadan kaktı. Kitapta gösterilmek istenenler tahtaya yansıtılıyor. Aynı zamanda renkli kalem seçenekleriyle de tahta üzerinde çizimler yapılabiliyor. Konuyla alakalı çıkmış sorulara da konunun anlatıldığı sayfada hemen ulaşıyor” dedi.

Bunun yanında akıllı tahtaya yüklenen sınıf listeleriyle anında yoklama alınabildiğini belirten Okul Müdürü Resul Polat, gelmeyen öğrenci velilerinin cep telefonlarına otomatik olarak bir mesaj gönderildiğini kaydetti. Polat, ders aralarında beklemeye alınan tahtalarda veciz sözler ve duyuruların yer aldığını ifade etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: pasinler, lisesi, akıllı, tahtaya, geçti
Yorumlar
Haber Yazılımı