Haber Detayı
22 Kasım 2012 - Perşembe 16:45
 
Pasinler'de konut işçileri istişare etti
Ekonomi Haberi
Pasinler'de konut işçileri istişare etti

Konut İşçileri Sendikası Erzurum Şubesi yöneticileri Pasinler’de bir kıraathanede üyeleriyle bir araya gelerek onların sıkıntılarını dinledi. 

Konut İşçileri Sendikası Erzurum Şubesi Başkanı Musa Duruk, Erzurum ve ilçeleri olmak üzere tüm üyelerin her daim yanında olmak için var güçleriyle mücadele içerisinde olduklarını belirterek sendika olarak ilk görevlerinin üyelerin ekonomik ve sosyal haklarını korumak kollamak olduğunu, Erzurum ve ilçelerinin hava kirliliğini önlemek için Sendika olarak yetkililere yardımcı olabilmek için üyelerin sorumluluk bilinci içinde olması gerektiğini söyledi.

Hava kirliliğinin en büyük nedenlerinden birisinin bir kişinin üç beş kazanı birden yakması olduğunu belirten Başkan Duruk, bunun için başta site yöneticilerinin dikkatli olmasını gerektiğini, birkaç yerde kazan yakan üyelerinin de böyle bir hataya düşmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Duruk sendika üyelerinden aldıkları bilgiye göre, Pasinler’de bazı kamu görevlilerinin görevleri dışında başka kazanları da yaktıkları yönünde duyum aldıklarını bununda bu işle iştigal eden sendika üyelerinin ekonomik olarak çöküntüye uğramasına neden olduğunu belirtti. Duruk, “657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu açık bir şekilde başka bir iş yapamayacağını belirtmiştir. Sendika olarak almış olduğumuz duyumlar doğrultusunda tespit etmek için habersiz bir şekilde o sitelere gidip kazanları yakanları yakın takibe aldıklarını, başta Erzurum Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne ve Çevre Müdürlüğüne gerekli şikayetde bulanacağız” dedi.

Musa Duruk, ayrıca fazla kömür yakarak site sakinlerinin cebinden fazla para çıkmasına mani olmalarını isteyerek, “Siz kaloriferciler olarak üzerinize düşeni layıkıyla yerine getirin, sendika olarak sizin haklarınızı ve yerinize başkalarının kalorifer yakmalarını biz engelleriz. Bununla ilgili haklarımızı yasal yollarla aramaya her zaman hazırız bundan da kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: pasinlerde, konut, işçileri, istişare, etti
Yorumlar
Haber Yazılımı