Haber Detayı
31 Ocak 2014 - Cuma 12:29
 
Pasinler'e 1 yeni ambulans
Pasinler'e 1 yeni ambulans
Sağlık Haberi
Pasinler'e 1 yeni ambulans

Erzurum 112 Acil Sağlık Hizmetleri araç filosuna tam donanımlı 9 yeni ambulans daha katıldı. Yeni araçlar düzenlenen törenle hizmete başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Erzurum 112 Acil Servisi Hizmetlerinde kullanılmak üzere 9 adet ambulans gönderildi. Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Serhat Vançelik, ambulans ihtiyacı konusunda taleplerini bakanlığa ilettiklerini belirterek, kısa sürede 112 Acil Servisi'ne tahsis edilmek üzere 9 ambulansın geldiğini söyledi.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Serhat Vançelik, yaptığı açıklamada, "2003 yılında sağlık dönüşüm programı ile başladığımız yeni araç takviyesi ile olası vakalara daha kısa sürede ulaşacağız. Bakanlığımız ilimize toplam 9 tane 112'de kullanılmak üzere vakalara daha çabuk ve daha sıhhatli ulaşabilmemiz için böyle bir destek verdi. 

Bu ambulanslardan 3 tanesi 4x4, 6 tanesi ise 4x2'den oluşmakta. İlimizde 61 ambulans bulunmaktaydı bu gelen 9 ambulansla birlikte 70'e ulaştı. Bu ambulanslardan 6'sı paletli, 2'si snowtrack, 1 tanesi ise obez ambulanstır. İçinde tıbbi malzeme bulunan ambulanslardan sadece 1 tanesinin fiyatı 200 bin TL'dir" dedi.

Yeni ambulansların düzenlenen törenle anahtarları sürücülere teslim edilerek hizmete başladılar.Ambulansların 8'inin ilçelerde hizmet vereceği belirtildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinlere, 1, yeni, ambulans
Yorumlar
Haber Yazılımı