Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 14:00
 
Perçi, kurtuluş mücadelesinde kadınlarımızın fedakârlıkları ve çabaları hiçbir zaman unutulmamalıdır
Perçi, kurtuluş mücadelesinde kadınlarımızın fedakârlıkları ve çabaları hiçbir zaman unutulmamalıdır
Kültür Haberi
Perçi, kurtuluş mücadelesinde kadınlarımızın fedakârlıkları ve çabaları hiçbir zaman unutulmamalıdır

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesi ile bir mesaj yayınladı.

 

Kaymakam Perçi, yayınladığı 8 Mart mesajında kadınların tarihin her döneminde üstün gayret ve fedakârlık gösterdiğini, devletin ve milletin toplumsal hayatının merkezinde kadının yer aldığını ifade eden Perçi, 8 Mart kadınlar günü mesajında kadınları “Bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren” kişiler olarak gördüğünü belirtti.

 

Kaymakam Perçi, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, tarihin her döneminde üstün gayret ve fedakarlık örneği gösterdiğini, devlet ve milletin temelinde ve toplumsal hayatın merkezinde yer almaktadırlar. Sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğin şekillendirilmesinde önemli rol üstlenmektedir. Aile kurumunun temel taşı değerlerimizin temsilcisi taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın erkek herkesin ortak sorumluluğudur. Sahip oldukları hakları en iyi biçimde kullanan kadınlarımız, ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkılarının bulunduğu bir gerçektir. Ailede ilk öğretmen olarak kadınların görev yapması, kadınların önemini bir kez daha ortaya koyar. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk Türk Medeni Kanununda kadınların seçme ve seçilme gibi birçok haklarını vererek kadınlarımızın önemini o yıllarda gösterdiğini ifade etti.

 

Kaymakam Kadir Perçi, ayrıca kurtuluş mücadelesinde kadınlarımızın fedakârlıkları ve çabaları hiçbir zaman unutulmamalıdır. Millet olarak baş tacı ettiğimiz kadınlarımız, şefkat ve merhamet kahramanları olarak gelecek nesillerin yetişmesinde önemli görevler ifa etmektedirler. Bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren kadınlarımızın, bu anlamlı günlerini kutluyor sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum dedi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Perçi,, kurtuluş, mücadelesinde, kadınlarımızın, fedakârlıkları, ve, çabaları, hiçbir, zaman, unutulmamalıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı