Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 12:29
 
PTSO'dan enflasyonla mücadeleye destek çağrısı
PTSO'dan enflasyonla mücadeleye destek çağrısı
Ekonomi Haberi
PTSO'dan enflasyonla mücadeleye destek çağrısı

Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası (PTSO), hükümetin Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na destek vermek amacıyla başlattığı indirim kampanyalarına Oda üyesi işyerlerinin de katılması çağrısında bulundu. 


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na katkıda bulunmak amacıyla; 81 il ve 160 ilçede bulunan 365 oda ve borsa nezdinde başlattığı çalışmaya PTSO’da destek veriyor. Konuyla ilgili olarak, TOBB’dan oda ve borsalara gönderilen yazıda, Tüketici Fiyat Endeksi’nde (TÜFE) yer alan ve liste halinde bildirilen ürün ve hizmetlere yönelik olarak, asgari 3 ay süreyle en az yüzde 10 indirim yapılmasının teşvik edilmesi tavsiyesinde bulunuldu. Kampanyaya katılmak isteyen PTSO üyesi işyerlerinin isimleri, 22 Ekim 2018 tarihine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bildirilecek.


TÜFE’DEKİ 407 KALEM ÜRÜN VE HİZMET
Kurumun üyelerine indirim kampanyalarına katılmaları yönünde çağrıda bulunan PTSO, sosyal medya hesapları üzerinden de üyelerine ulaşmaya çalışıyor. Gönderilerde, TOBB tarafından Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na destek amacıyla hazırlanan görselin yanı sıra, indirim kampanyası düzenlenebilecek, Tüketici Fiyat Endeksi’nde (TÜFE) yer alan 407 kalem ürün ve hizmetin listesi paylaşılıyor. PTSO’nun konuyla ilgili ayrıca, kampanyaya katılmak isteyen işyerleri için de bir form oluşturuldu. Formu doldurup site üzerinden PTSO’ya gönderecek olan işyerleri PTSO’nun TOBB’a bildireceği listede yer alacak.

 

TAŞBAŞI; “TOPYEKUN MÜCADELE ŞART”
PTSO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Taşbaşı, hükümet tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nda toplumun bütün kesimlerinin desteklemesi ve sorumluluk alması gerektiğini belirterek, “Bu mücadeleye üyelerimizle birlikte tam destek veriyoruz. Enflasyonla mücadelede yük sadece özel sektöre veya sadece devletin kurumlarına bırakılmamalıdır. Bu sorun ülkemizin sorunudur. O yüzden topyekun mücadele şarttır. Hepimizin sorumluluk alması ve bu mücadeleye sonuç alınıncaya kadar destek verilmesi gerekiyor” diye konuştu.
TOBB’un oda ve borsalar nezdinde başlattığı çalışmaya da değinen PTSO Yönetim Kurulu Başkanı Taşbaşı şunları söyledi; “Pasinler iş dünyası olarak bizler de her zaman olduğu gibi enflasyonla mücadele konusunda da devletimizin, milletimizin yanındayız. Ekonomik anlamda tam bir mücadele içinde olan, tabiri caizse bu anlamda bir İstiklal ve istikbal mücadelesi veren ülkemize en güçlü desteği yine, esnafı, tüccarı, çalışanı, üreteni, tüketeni olarak bizler vereceğiz. Samimi duygularla başlatılan ve iş dünyasının desteği ile daha da anlam kazanacak bu kampanyanın başarıya ulaşacağını ve enflasyonun dizginleneceğini umut ediyoruz.” 

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: PTSO'dan, enflasyonla, mücadeleye, destek, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı