Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 12:39
 
PTSO’dan KOBİ’lere Kredi Çağrısı
PTSO’dan KOBİ’lere Kredi Çağrısı
Ekonomi Haberi
PTSO’dan KOBİ’lere Kredi Çağrısı

Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası (PTSO), Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Taşbaşı, finansman sıkıntısı yaşayan KOBİ’lere destek sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), bankalar aracılığıyla verdiği destek kredisinden faydalanmaları çağrısında bulundu.

 

Taşbaşı, finansman sıkıntısı çeken KOBİ’ler, Halkbank ve Ziraat Bankası’na başvurarak, yüzde 85’i Hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti kapsamında olan ve 6 ay ödemesiz, 18 ay vade ve aylık 1,85 faizle bu krediden kullanabiliyor.

 

İhtiyacı olan KOBİ’lerin, destek kredilerinden faydalanması çağrısında bulunan PTSO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Taşbaşı, belirlenen limit dahilinde kullandırılan kredinin, firmaların finansman sıkıntılarına nispeten bir destek sağlayacağını söyledi. Başkan Taşbaşı, söz konusu krediyi kullanmak isteyen oda üyesi firmaların, gerekli şartları sağlamalarına rağmen kredi imkanından yararlanamadıkları durumlarda, konuyla ilgili Oda’ya bilgi vermelerini istedi.

 

Özel sektörün üretim ve istihdama katkısının devam etmesinin ekonomik istikrar açısından hayati öneme sahip olduğunu kaydeden Başkan Taşbaşı, bu açıdan KOBİ’leri yaşatacak desteklerin de artarak devam etmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: PTSO’dan, KOBİ’lere, Kredi, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı